Znovuzrození automobilky Lotus je tady. Příští měsíc představí novinku – elektromobil!

Dlouhou dobu to vypadalo, že automobilka Lotus definitivně zanikne. Její sláva postupně utichala a poslední model byl představený v roce 2008. Od té doby nebylo o této značce příliš slyšet. A to i přesto, že do ní investovalo čínské Geely. To však nechalo svou investici u ledu – tedy až do teď.

Co Lotus nabídne? Bude to elektromobil

Ať už jste čekali cokoliv, rozhodně málokdo váhal to, že se bude jednat o auto na elektřinu. Lotus byl vždy spojen s výkonem, rychlostí a dokonalým zvukem motoru. Ten benzinový je tedy minulostí, jelikož ho nahradí elektromotor. Na druhou stranu nejde o jedinou automobilku, jelikož koketovat s elektřinou začínají i jiní.

Již v polovině července

Těšíte se na odhalení? Nebudete muset čekat dlouho, jelikož odhalení auta je naplánováno na polovinu července. Známý je i název auta. A bude to Lotus Type 130. A proč právě toto označení? Půjde o limitovanou sérii a právě číslo v názvu značí, kolik modelů bude dohromady vyrobeno. Je tedy jasno, že se nebude jednat o auto pro každého.

Co o voze víme?

Zatím toho moc není. První fakt je ten, že by se měl objevit 16. července. Druhým je to, že bude vyrobeno pouze 130 kusů. Další informací má být fakt, že by měl vůz lehce vycházet z modelu Lotus Evora, a to především svými rozměry. O výkonech a jízdních vlastnostech se zatím mlčí. Jedinou informací, o kterou se spekuluje, je dojezd vozu. Měl by být zhruba 400 km na jedno nabití.

První krok nové cesty?

Jaký vůz bude? Na to si musíme stále počkat. Designér vozu ale lehce nastínil, že nechce kopírovat současné producenty supersportů, ale chce si zachovat svou unikátní tvář. Povede se to a bude to nová cesta pro Lotus? Uvidíme!

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora