Řada lidí záměrně kupuje bouraná auta. V tomto jsou lepší

Když vybíráte auto, patrně nechcete, aby bylo bourané. Je ale řada lidí, kteří bourané vozy naopak vyhledávají. Nemáme na mysli ta auta, která byla nabourána a potom opravena. Máme na mysli ty vozy, které se jako bouraná prodávají. Proč je lidé hledají? Mají k tomu řadu pozitivních důvodů.

Vidí, v jakém je auto stavu

Pokud mají bouraný vůz před sebou, celkem jasně a dobře vidí, v jakém je stavu. Mohou si tak udělat obrázek o tom, jak velká byla nehoda, jak výrazně je auto poškozeno a co vše bude nutné udělat. A zda vůbec bude po opravě auto funkční a bezpečné. Z tohoto pohledu je to lepší než kupovat auto, o kterém sice víte, že je po nehodě, ale málokdy přijdete na to, po jak vážné.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nikdo jim nelže

Podívejte se na inzerci aut, projděte si bazary a u většiny najdete informaci o tom, že auto nebylo bourané. Už ze statistického hlediska je něco podobného prostě nereálné. Mnoho takto prodávaných aut má po nehodě, ale prodávající to tají. Když se kupující zaměří přímo na bouraná auta, která nejsou opravená, má jednu jistotu. Ví na čem je a je si jistý, že mu nikdo nelže o tom, že s vozem nikdy nic nebylo.

Mohlo by vás zajímat:  Koenigsegg One - Policisté v Dubaji mají smůlu

Mohou koupit levně

Bourané vozy se prodávají levně. To není nic neobvyklého a jde o zcela běžný jev. Kupující tak může pořídit bourané auto podstatně výhodněji, než to opravené, i když vezmeme v potaz cenu oprav. Jednoduše řečeno, bourané auto + jeho oprava svépomocí nebo v námi vybraném servisu může vyjít mnohem výhodněji, než když kupujeme auto, které bylo bourané, a o opravu se postaral kupující.

Mohou ho opravit levněji

U ceny ještě zůstaneme. Mnoho lidí si může opravit auto svépomocí, stejně jako má možnost získat levně, nebo i zdarma potřebné díly. V tu chvíli se mu investice do bouraného vozu vyplatí ještě více, než pokud by opravu poptával v některém z dostupných servisů. A není nic neobvyklého, že řada lidí tento postup preferuje a své auto si následně opravují takzvaně po večerech.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mají jistotu kvalitní opravy

Když nechá současný majitel opravit bourané auto, tak chce, aby to stálo co nejméně. A to se může vymstít, jelikož může být výrazně snížena celková bezpečnost vozu, i jeho vlastnosti. I proto lidé raději koupí auto nabourané a poté ho nechají opravit tak, aby bylo vše provedeno pokud možno co nejkvalitněji, aby auto mělo stále své správné vlastnosti, hlavně pokud jde o vlastnosti jízdní, nebo ochranu při nehodě.

Mohlo by vás zajímat:  Autorizovaným servisům se mnozí zásadně vyhýbají. Jejich argumenty dávají smysl

Jsou seznámeni s technickým stavem

Není nic neobvyklého, že řada aut na inzerci a v bazarech vypadá dokonale, ale ve skutečnosti mají mnoho skrytých, lépe řečeno záměrně zamaskovaných vad. U ojetiny, která byla bouraná, toho moc zamaskovat přece jenom nejde. Na první pohled bude celkem dobře vidět, kde jsou problémy a jaké. Moc skrytých vad u takového vozu nebude, jelikož pokud nějaké jsou, budou vidět a budou vycházet z daného poškození.

Mají z čeho vybírat

I když se může zdát, že nabouraných ojetin moc k dispozici není, opak je pravdou. Pokud jsme v tomto segmentu nikdy nehledali, můžeme si logicky myslet, že neexistuje. Když se ale na tuto oblast zaměříme, tak zjistíme, že nabídka je celkem široká. A tak skutečně lze z čeho vybírat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chtějí i vydělat

Na závěr dodejme, že někteří nekupují bouraná auta proto, že si je opraví a potom je používají. Kupují je proto, že je mají na následný další prodej. Jak jsme zmínili výše, provedou opravu sami, s výhodnou cenou a auto následně prodají se ziskem. Tímto směrem se dnes vydávají jak větší firmy, tak i drobní živnostníci a mechanici.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora