Podvody s bezplatným parkováním nejsou ničím výjimečným. Majitelé aut vymýšlejí řadu sofistikovaných triků

Platit za parkování není příjemné nikomu. Zvláště když ceny za hodinu dosahují několika desítek korun. Nebo jsou dokonce zóny, kde může stát pouze někdo. Řada lidí proto vymýšlí různé triky, jak se placení za parkování vyhnout, nebo jak alespoň ušetřit. O některých lze říct, že mohou být i na hraně zákona.

Značky na přání

Například v Praze je elektromobilům i některým plug-in hybridům dovoleno parkovat zcela zdarma. Stačí, když budou mít značku začínající písmeny EL, která značí právě vozidlo spadající do stanovené emisní třídy, které je v městském provozu bráno jako to čisté. Toho začali někteří zneužívat tak, že si objednávali značky na přání, které začínaly právě písmeny EL. Cílem těchto lidí bylo pochopitelně obelstít automatický kontrolní systém.

Trvalé bydliště

Nejenom v Praze mohou lidé využívat parkovacích karet pro rezidenty. Tyto karty je opravňují bezplatně parkovat na určených zónách, které jsou vyčleněny právě těm, kteří zde bydlí. Mnoho lidí ve snaze získat tuto kartu si přepisuje trvalé bydliště do lokalit, kde potřebují pravidelně parkovat. Díky takto získanému bydlišti mohou být považováni za rezidenty a v tu chvíli si mohou také zažádat o vydání parkovací karty, která jim umožní bezplatně parkovat, kde potřebují. Přitom reálně bydlí úplně jinde.

Zdroj obrázku: Freepik

Sdílení parkovacích lístků

Častým trikem, jak na parkování ušetřit, je také sdílení parkovacích lístků. Není nic výjimečného, že na mnoha místech jsou nejdražší první hodiny. Následné parkování už stojí pakatel. Řada lidí především v různých firmách se domlouvá na tom, že si své lístky sdílejí a následně se podělí také o náklady. Celkově to každého vyjde výhodněji, než kdyby platil sám za sebe. Tento postup ale zcela jistě nekoresponduje s podmínkami pro parkování.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda v roce 2019 dodala zákazníkům na celém světě 1,24 milionu vozů

Průkaz invalidy

Někteří jdou dokonce i tak daleko, že si opatří průkaz invalidy. Právě s ním mohou parkovat i na vyhrazených stáních. Ta bývají obvykle volná, což pochopitelně přináší i určitou jistotu parkovacího místa. Někde je také běžné, že tito lidé mají parkování i zvýhodněno.

Zdroj: https://www.cdfcu.com/news/4-parking-lot-scams-you-need-to-know-about/