Range Rover Sport 2013: podrobné informace

V poslední době byly několikrát zachyceny snímky maskovaného Range Roveru Sport , který se dostane k zákazníkům začátkem roku 2013. Britský magazín Autocar o něm teď jako první představil kompletní informace.

Standardní verze mohutného britského Range Roveru pro rok 2013 se v českém prodeji objeví v lednu. Stále však čeká na odlehčenou verzi Sport, která bude chtít zatočit hlavně s německou konkurencí. Verze Sport by měla oproti minulé generaci ušetřit plných 300 kilogramů na váze, a to díky lehčím a zároveň kvalitnějším materiálům.  Znamená to tedy, že nový Range Rover Sport se základním motorem SDV6 o výkonu 258 koní a točivém momentu 624 Nm, bude vážit  slušných 2160 kilogramů. 

Aby se Range Sport mohl rovnat se silnou německou konkurencí, dostane zákazník možnost zvolit si z dalších a výkonnějších motorizací. Tato nabídka začíná motorem TDV8, cože je twin-turbo motor o výkonu 335 koní. Pokud by to připadalo potenciálnímu kupujícímu málo, je tu možnost zvolit nejsilnější motorizaci V8 Supercharged. Jedná se o twin-turbo V8 motor, který bude mít podle zákulisních informací výkon 508 koní a bude disponovat 624 Nm točivého momentu. Tato nejsilnější verze se bude snažit konkurovat vozům, jako je třeba Porsche Cayenne Turbo.

Range Rover však pilně pracuje i na hybridní variantě. Ta by měla pod kapotu dostal vznětový motor V6 a elektromotor. Tato varianta se bude pyšnit výkonem 335 koní a zrychlením z 0-100 km/h za 7,4 sekundy. Důležitým faktorem také budou emise CO2, které by neměly překročit 169 g/km.

Fotografie: Worldcarfans