Range Rover Sport 2013 – první detaily a ilustrace

Světová premiéra britského Range Roveru proběhla na podzim na pařížském autosalonu, kde se odhalila již čtvrtá generace tohoto luxusního SUV. Chvíli po debutu se začala testovat ostřejší verze Range Rover Sport, ke kterému přinášíme další informace i vydařenou ilustraci.

Momentálně se Range Rover Sport prohání na okruhu Nürburgring, kde se testuje zlepšené řízení a odpružení vozidla. Jak klasický Range Rover, tak i ten s přídavkem Sport bude postaven na zmodernizované hliníkové platformě, pomocí které bylo dosáhnuto snížení hmotnosti o 150 kg. Nový Range Rover Sport bude k dispozici v pětimístném i sedmimístném provedení, což nabývá na praktičnosti.

Pod kapotou sportovnějšího britského kolosu se objeví celkem čtyři pohonné jednotky:

–  šestiválcový turbodiesel s neznámým obsahem o výkonu 255 koní a točivým momentem 624 Nm

–  vznětový osmiválec s dvojitým přeplňováním o výkonu 335 koní a krouticím momentu 699 Nm

–  5.0litrový zážehový osmiválec s výkonem 550 koní a točivým momentem 680 Nm

–  hybridní-vznětový šestiválec o výkonu 333 koní (později v nabídce)

Všechny zmíněné motorizace budou spárovány s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Exteriér má být v porovnání s normální variantou Range Roveru o něco agresivnější a to především díky jinému nárazníku, šikmější střeše a velkému decentnímu spoileru. Naopak v interiéru se budou vyjímat uhlíková vlákna na částech palubní desky, která mají zajistit více prémiový vzhled. Na středovém panelu bude k mání velký multimediální displej a ve voze by měl být audio systém Harmon/Kardon.

Nový Range Rover Sport by se měl představit v první polovině roku 2013, možná na detroitském autosalonu v lednu příštího roku. Po uvedení na trh se stane konkurencí například pro BMW X5 M, Mercedes-Benz ML63 AMG a Porsche Cayenne GTS.

Fotogalerie: autobild.de, carscoop.blogspott.com