Renault Megane RS v edici Red Bull Racing RB8

Automobilka Renault uvádí na trh speciální edici modelu Megane RS, která je vyrobena na počest vítězství týmu Red Bull v závodech Formule 1. Ten vyhrál v roce 2012 co se dalo, a tak padlo rozhodnutí na dodatečné oslavení výrobou zajímavé edice nesoucí název Renault Megane RS Red Bull Racing RB8.

Omezená edice vozu ponese tmavě modrou barvu karoserie ve stylu závodních monopostů F1 Red Bull Racing RB8. Na voze jsou k vidění barevná loga a také četné množství aerodynamických doplňků. Zadní spoiler, kryty vnějších zpětných zrcátek a kliky dveří nesou stříbrně matný lak Platinum Grey, který vozu opravdu sluší.

Také v interiéru půjde na první pohled poznat, že se nejedná jen tak o obyčejný Renault Megan RS. Na jeho palubě najdeme koberečky s logem Red Bull nebo multimediální obrazovku s funkcemi jako GPS navigace a závodní stopky. Multimediální obrazovka disponuje zobrazením ve 3D a uživatelsky přívětivým rozhraním. V interiéru nesmějí chybět ani sportovní sedadla s výrazným bočním vedením a červeným obšíváním. 

Pod kapotou vozu se bude schovávat přeplňovaný benzínový dvoulitr s výkonem 265 koní (197 kW). Výkon však není vše, a tak se tato edice může pochlubit tužšími pružinami, poupraveným diferenciálem s omezenou svorností a také většími brzdovými třmeny Brembo s vrtanými kotouči.

Renault Megane RS Red Bull Racing RB8 poputuje pouze na trh ve Velké Británii, a to v celkovém množství pouhých 30 kusů. Cena vozu bude oznámena do poloviny června, kdy se oficiálně vůz dostane do nabídky.

Zdroj: Renault