Samolepky na autě lze odstranit beze stop. Stačí použít noviny a pár minut počkat

Řada lidí vylepšuje svá auta různými samolepkami. Ty mohou označovat děti v autě, mohou vyjadřovat různé zájmy, stejně jako i postoje. Čas od času se však chceme nalepených samolepek na autě zbavit. Buď proto, že už nejsou aktuální, nebo z toho důvodu, že už se na nich podepsal zub času a chceme je vyměnit za novější. A právě strhávání samotných samolepek se může jevit jako velmi obtížný úkol. Zatímco jsme roky obdivovali, jak dobře na karoserii drží, nyní tuto vlastnost doslova proklínáme. Čím kvalitnější totiž lepidlo bylo, tím hůře může jít samolepka z laku našeho auta dolů.

Šetrné odlepení je základ

Jako první je třeba začít s šetrným, pozvolným odlepováním dané samolepky. Začíná se klasicky u růžku a pomalu se postupuje dále. Ideální je zamezit tomu, aby se samolepka začala trhat. Vždy je lepší odlepit ji jako jeden kus. Je to jednodušší a pro kapotu také mnohem šetrnější, jelikož do ní nerýpeme z důvodu, abychom opět vytvořili místo, za které můžeme zbytek samolepky zachytit a pokračovat dále.

Zdroj obrázku: Freepik

Co s lepidlem?

Co obvykle po samolepkách na autě zůstane, to je pochopitelně lepidlo. A zde nastává otázka, jak ho efektivně odstranit? Chemie sice může pomoci, ale je třeba připomenout, že by mohla zbytečně poškodit karoserii. Není proto vhodnou volbou. Lepší je použít něco zcela obyčejného. V našem případě se jedná o vodu. Tedy ne samotnou. Do vody se namočí noviny, běžný novinový papír, který se na místo po odlepené samolepce přiloží a měl by zde také bez problémů držet.

Takto se nechají mokré noviny na zbytkovém lepidle pár desítek minut. Poté je stačí opatrně odstranit. Na karoserii bude vidět mokré, změklé lepidlo. To už by mělo jít dolů například pomocí různých stěrek nebo ubrousků. Následně se místo po samolepce už jenom důkladně začistí a karoserie by neměla nést jakékoliv známky toho, že na ní bylo cokoliv nalepeno.

Zdroj: https://www.toyotavacaville.com/blog/how-to-get-bumper-stickers-off-your-car/