Šanghaj odhalí mnoho novinek. Jaká pro Evropu?

Slavné autosalony, na kterých automobilky představují své novinky a plány do budoucna, se nekonají jen na evropské půdě, ale také v Asii. Jedním z těch, který je žhavými novinkami každoročně nabytý, je autosalon v čínské Šanghaji. Jeho termín letos připadá na polovinu dubna.

Německé duo

Jednou z očekávaných novinek bude zcela jistě elektrický crossover Volkswagen I. D. Roomzz. Půjde o kompaktní hatchback na modulární platformě MEB s kapacitou baterií od 48 do 111 kWh.  Další německou automobilkou, která v Šanghaji představí nový vůz, je i Audi. Jmenovitě půjde o Audi Ai:me, výjimečné a originální vozidlo, které nepotřebuje řidiče. Kdy se začne s výrobou tohoto jedinečného vozu, zatím není jasné, pravděpodobně až v horizontu několika let, v současné době se Audi soustředí na vývoj samočinného řízení. Nicméně je tento koncept jasným důkazem toho, jakým směrem se chce Audi ubírat – budoucnost vidí v autonomních vozidlech, která se budou řídit sama.

Další, v našich podmínkách ne tak známou značkou, která se na autosalonu prezentuje je Karma se svým plug-in hybridním sedanem Ravero, který je jakýmsi pokusem zviditelnit tuto ekonomicky ne zcela stabilní firmu.

SUV nejen pro Asii

Těšit se můžete i na elektrické SUV Buick Enspire, u něhož se očekává úspěch nejen na trzích asijských, ale také amerických. Zda se tato novinka časem objeví i na našich evropských trzích není zatím jasné. Další novinkou stejné společnosti je model Encore, který je jakousi verzí Opelu Mokka pro zákazníky v Asii a USA.

Novými SUV se v Šanghaji prezentuje i Chevrolet, konkrétně modely Tracker a Trailblazer. Zatímco model Tracker s tříválcovým litrovým motorem bude určen speciálně pro čínský trh, u druhého modelu se předpokládá celosvětový prodej.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora