Škoda Citigo nově s převodovkou ASG

Mladoboleslavská automobilka Škoda zahajuje prodej modelu Citigo s robotizovanou převodovkou ASG. Novinka nabízí v porovnání s ručně řazenou převodovkou vyšší komfort jízdy a může dosáhnout i nižší spotřeby paliva. 

Robotizovaná převodovka ASG nabízí řidiči volbu mezi automatickým a manuálním režimem řazení. V automatickém režimu se ASG chová jako klasická samočinná převodovka. Na kulise voliče řidič najde režim „D“ pro jízdu vpřed, „N“ coby neutrál a „R“ pro jízdu vzad. Volba rychlostních stupňů v automatickém režimu probíhá s ohledem na dosažení co nejnižší spotřeby paliva. 

Mohlo by vás zajímat:  Škoda přichází s Fabii Monte Carlo

Převodovka ASG je pro Citigo dostupná s oběma nabízenými jednotkami 1,0 MPI o výkonu 44 kW a 55 kW, s výbavami Active, Ambition a Elegance, ve tří- i pětidveřovém provedení. Pro Citigo Active se robotizovaná převodovka dodává výhradně v kombinaci se systémem ESP za příznivých 17 500 Kč, pro Ambition a Elegance, které mají ESP standardně, pak za 12 500 Kč. Zákazníci tak mohou získat vůz Škoda Citigo s automatickým řazením již od 207 400 Kč. 

Obliba modelové řady Citigo u českých zákazníků roste. Během prvních sedmi měsíců letošního roku se pro zástupce české značky mezi minivozy rozhodlo 1 242 zákazníků. Každý třetí prodaný vůz v segmentu nejmenších automobilů byla právě Škoda Citigo.

Zdroj: Škoda Auto a.s.