SsangYong Korando má být hlavním lákadlem Ženevy. Proč?

Nedávno jsme vás informovali o tom, že automobilka SsangYong opět začne nabízet své vozy i v rámci České republiky. Pokud si na ně děláte v budoucnu zálusk, dost možná vás zaujme plánovaná novinka v podobě modelu SsangYong Korando. Ten se má objevit na autosalonu v Ženevě.

Nový crossover, který má styl

Jaký má vůz SsangYong Korando být a pro koho má být určen? Spadá do kategorie takzvaných crossoverů, tedy spíše větších městských vozů, které na základě požadavků zákazníků postupně vznikly z klasických SUV. Základem mají být zajímavé linie, designová přední úzká světla, ale i celkem masivní zadní, tedy C sloupek.

Návrat k tradici

Když se podíváte do portfolia automobilky, tak model SsangYong Korando je možné v její nabídce dohledat už od roku 1983. V této době to byl ale spíše klasický Jeep, než auto určené moderním obyvatelům měst. K té auto směřuje od své druhé generace a tak se dá očekávat, že tato současná už bude vycházet z odkazů té třetí, které vznikla v roce 2010 a je již typickým kompaktním crossoverem.

Důraz na luxus?

Samotná automobilka SsangYong Korando uvádí, že tento vůz by měl nabídnout správnou cestu těm, kteří hledají ne obyčejné, ale spíše luxusnější auto, které však nebude zároveň nedostupné běžným lidem, jako je tomu u automobilek klasických. Tento trend není u automobilek sídlících mimo Evropy nijak nový.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora