SsangYong Korando se podrobil faceliftu

Nejmenší a zároveň nejprodávanější model korejského SsangYongu, SUV Korando, se podrobilo faceliftu. Ten Korando přiblížil zbytku modelové palety a přinesl s sebou také písmeno C. 

To se objevuje nejen v názvu automobilu, ale také na pátých dveřích, kde je velkým písmem napsáno jméno automobilu. Tvar písmene C dokonce najdeme i v zadních světlometech. Více změn se ale přece jen událo v přední části, kde SsangYong instaloval nová projektorová světla s LED diodami pro denní svícení. Decentní úpravou prošla i maska chladiče a nárazník. 

Interiér nabídne především měkčené materiály a obložení dřevem, které ale nemusí být pravé. Zcela nový je přístrojový štít a úpravami prošel také středový panel. Nezapomnělo se ani na multimédia – Korando C je nově vybaveno sedmipalcovou dotykovou obrazovkou, skrze které je možné streamovat muziku přes rádio Harman nebo obsluhovat 3D navigaci.

Pod kapotou se nic nemění – stále tam najdete dvoulitrový diesel s výkonem 149 nebo 175 koní. Obě jednotky spolupracují s šestistupňovým manuálem, na přání existuje i stejně odstupňovaný automat. Největší změnou je tak ekologická optimalizace motoru – v režimu Eco se zlepšily hodnoty spotřeby a emisí o 8,4%. Pokud však nechcete šetřit, můžete motor přepnout i do sportovního režimu. Dále zlepšena byla hladina vibrací a hluku, které pronikají od motoru do kabiny. 

Nové Korando C se bude v Asii prodávat ve třech výbavových stupních a nově s tříletou komplexní zárukou.

Zdroj: SsangYong