Studenti Škody vyrobili zajímavý koncept

Mezi mnohými nadšenci má Felicia Fun dodnes doslova kultovní statut a to především kvůli koncepci, která v té době neměla konkurenci. Patnáct let od konce výroby „plážové Felicie“ vytvořili studenti Škoda Akademie jejího duchovního nástupce na základě třetí generace Fabie. 

Nejzajímavější změnou FUNstaru je určitě ložná plocha s obložením hliníkovými pláty, nahrazující zadní část běžné Fabie. Ano, tento koncepční pickup je na rozdíl od Felicie Fun striktně dvoumístný. Pro co nejvyšší tuhost byl navíc rozšířen B sloupek, přepážka mezi kabinou a ložnou plochou obsahuje okno a vevnitř je čalouněná koženkou. Zpět však ke karosérii, která je lakována šedým odstínem z Octavie RS v kombinaci s bílou horní polovinou a zelenými detaily. Z rychlé Octavie pocházejí rovněž 18palcová kola Gemini v šedozelené kombinaci.

Mohlo by vás zajímat:  Luxusní Honda Gold Wing Tour: Vlajková loď, která se znovu zrodila

Zadní světla sice tvarově odpovídají běžné Fabii, jsou však ručně složena z 320 LED diod. Ještě z dob „smažení“ Need for Speedu si určitě mnozí z nás pamatují zelené neony pod autem s nimiž ladí zeleně zabarvené LED diody denního svícení. Ačkoliv se na kapotě objevují dva nasávací otvory, žádnou divočinu nečekejte. O pohon se stará konvenční 1.2 TSI, nalakovaná do bílé a zelené, v kombinaci se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem DSG. Původní plány sice počítaly se zabudováním větší osmnáctistovky TSI, ta se však pod kapotu Fabie jednoduše nevejde.

Mohlo by vás zajímat:  Renault přichází s praktičtější verzí Talismanu

Stranou zájmu nezůstal ani interiér se standardními sportovními sedačkami a dekory v bílé, respektive zelené barvě. Jsou to přitom stejné odstíny jako na karosérii a v motorovém prostoru. Po otevření dvěří s jinak velmi stylovými výplněmi se na zem promítne logo Škody. Nestandardní je také zploštělý tříramenný volant se zelenými ploškami na místě, kde má standardní Fabia tlačítka například pro ovládání audia. A jako pořádnému konceptu od mladých lidí nemůže FUNstaru chybět 1400wattové audio se zesilovačem a subwooferem z nového Superbu.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda doprodává v Austrálii druhou generaci Octavie

Výsledek práce dvou mladých žen a jedenadvaceti mladých mužů můžete na vlastní oči spatřit na srazu vozů GTI u rakouského jezera Wörthersee. Ten se letos koná od 13. do 16. května.

Zdroj: Škoda