SUV za 268 tisíc? Takové skutečně existuje

China 728885 960 720[1]

SUV již za 268 tisíc korun? Je to možné! A dokonce toto SUV seženete v dobré výbavě. Nejedná se přitom ani o čínského výrobce, jehož jméno jste nikdy neslyšeli a při čtení si zlomíte jazyk. Jedná se o SUV z dílny automobilky Volvo – konkrétně se jedná o čínskou firmu Geely, která je v současné době největším akcionářem Daimleru – a tím i automobilky Volvo.

Seznamte se s automobilkou Geely

Čínská firma Geely nebyla vždy automobilkou. Nejprve vyráběla lednice. Její šéf Li Shufu se ale rozhodl, že začne vyrábět auta. A dělal to typicky čínským způsobem – kopíroval auta západních značek. V rámci takové výroby si získal takovou oblibu, že si mohl dovolit stát se největším akcionářem Daimleru (a tím i Volva). Dostal se tak k know-how Volva a to, co jiným firmám trvá dlouhé měsíce, Geely zvládlo v rámci okamžiku.

Mohlo by vás zajímat:  3 nejčastější příčiny dopravních nehod na podzim

Levné čínské SUV

Automobilka Geely tak již nemusí jen kopírovat automobily jiných značek. Nyní si mohla dovolit přijít na trh se svým vlastním vozem – tím se stal model Geely Bin Yue, který se svou velikostí vyrovná Škodě Karoq, jeho cena ale bude zlomková. Je pravděpodobné, že si tento vůz budeme v budoucnu moci koupit také v České republice, protože Geely má velké ambice – chce proniknout nejen na evropský, ale také na americký trh.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo si kupovanou ojetinu projede správně. Bazary i prodejci se požadavkům zákazníků velmi často brání

Model Bin Yue

A jaké má nový model automobilu od společnosti Geely parametry?

  • nová modulární platforma BMA (tuto vyvinula Geely spolu s Volvem),
  • litrový tříválcový motor se silou 136 koní,
  • točivý moment 205 Nm,
  • šestistupňová manuální převodovka,
  • spotřeba 5,3 litru na 100 km.
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora