Switzer R1K-X GT-R Red Katana

Už v základní konfiguraci je Nissan GT-R výjimečný kus automobilové techniky a když se takového báječného základu chytne šikovný tuner, výsledek po stránce jízdních výkonů nemůže dopadnout jinak, než na jedničku. A přesně to je případ úpravce Switzer, který z dvojitě přeplňovaného šestiválce dokázal vymáčknout skoro nepředstavitelný výkon 1400 koňských sil.

Tato úprava nese označení R1K-X Red Katana a jejím hlavním poznávacím znakem je dvoubarevně lakovaná karoserie doplněná o aerodynamický paket. Čas na čtvrt mále? Fantastických 8,97 vteřiny. Tento čas by navíc mohl být ještě lepší, nebýt bohaté výbavy, kterou si zákazník a nynější majitel vozu nemohl odpustit, čímž vzrostla pohotovostní hmotnost o nezanedbatelných 136 kilogramů. Na druhou stranu těch 136 kg je vykompenzováno výkonem, který je o těžko uvěřitelných 300 % vyšší.

Na již výše zmíněné pohonné jednotce nezůstal kámen na kameni. Nové jsou písty, ojnice, kliková hřídel i ostré váčky rozvodového mechanismu. Nechybí ani intercooler, vylepšené chlazení motoru a závodní výfukový systém. Celé ústrojí má pak pod palcem nová řídící jednotka motoru.

Komentáře