Tento Tesla Model X najel přes 400 tisíc mil. Náklady na údržbu činily desítky tisíc dolarů

U elektromobilů se často mluví o tom, že náklady na jejich údržbu jsou v porovnání s náklady u vozidel se spalovacím motorem minimální. Ne vždy to platí. Prvním důvodem, když tomu tak být nemusí, je v případě Tesly, u které řada lidí zmiňuje řadu nedokonalostí, které dříve nebo později vyžadují určitý zásah. Druhým důvodem může být to, že auto najede přes 400 000 tisíc mil. Tak, jako tento vůz Tesla Model X, který patřil společnosti Tesloop. Ta se zabývá půjčováním vozů značky Tesla a právě proto mají její vozy jedny z nejvyšších nájezdů na světě. A dá se očekávat, že tato Tesla Model X je rekordmanem.

Zdroj obrázku: Jalopnik.com

Náklady na údržbu jsou astronomické

Je jasné, že vzhledem k takovému nájezdu a vzhledem k tomu, že vozy Tesla neustále střídají různé krátkodobé majitele, kteří daná auta jistě nijak nešetří, je pochopitelné že Tesloop má při provozu svých aut podstatně vyšší náklady, než běžní majitelé. Právě výčet toho, co vše bylo za dobu provozu takového vozu nutné opravit nebo vyměnit, poskytla společnost Tesloop magazínu Jalopnik, který se rozhodl daný výčet zveřejnit. A bylo toho mnoho, od drobností, pro hlavní klíčové prvky.

Zdroj obrázku: Jalopnik.com

Náklady ve výši téměř 30 000 dolarů

Nebudeme vás zatěžovat výčtem všeho, jelikož věcí které tato Tesla Model X potřebovala vyměnit, bylo opravdu mnoho. Často více než na silnici byla v servisu. Během 40 měsíců svého provozu s ní bylo najeto celkem 401 000 mil, což je v přepočtu asi 641 600 kilometrů. Náklady spojené s údržbou daného vozu stouply až na neuvěřitelných 29 000 amerických dolarů, což je v přepočtu přes 670 tisíc korun českých.

Zdroj obrázku: Jalopnik.com

Auto bylo na prodej

Vzhledem k nájezdu již společnost Tesloop svou Teslu využila a tak se ji rozhodla prodat. I když to zní neuvěřitelně, tak se kupec pro toto auto skutečně našel. Tesla Model X s nájezdem přes 400 000 mil byl prodán za částku kolem 30 000 dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Peugeot e-Traveller ujede až až 330 km, má 9 sedadel a výšku pouze 190 cm
Zdroj obrázku: Jalopnik.com
Zdroj: Jalopnik.com, Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora