Tesla má opět problémy – tržby jsou nižší než se čekalo

Automobilka Tesla se v poslední době topí v problémech. Kvůli nedostatečné poptávce po jejích vozech byla nucena přerušit rozšiřování továrny na akumulátory do svých vozů. V prvním čtvrtletí realizovala ztrátu, a to i přesto, že předchozí půlrok byl ziskový. Ve druhém čtvrtletí se ztráta očekávala. Nicméně byla mnohem větší, než vedení firmy původně plánovalo.

Ztráta firmy Tesla

V prvním čtvrtletí došlo ke ztrátě 702,1 milionu dolarů, což můžeme v přepočtu vyčíslit na 16,2 miliardy korun. Přitom ztráta před rokem byla ve výši 709,6 milionu dolarů. Výrobce elektrických automobilů Tesla ale plánuje návrat k zisku. Ve třetím čtvrtletí hodlá prodat 360 až 400 tisíc vozů. Avšak citelná je také ztráta na akciích této automobilky, která činí 2,9 dolaru. Očekávaná ztráta měla být podle analytiků přitom jen 1,15 dolaru na akcii.

Zisk ve třetím čtvrtletí

Automobilka plánuje návrat k zisku ve třetím čtvrtletí. Upozorňuje na to, že objem dodávek Modelu 3 na evropský i asijský trh je pomalý, proto peníze z těchto vozů dostane automobilka až v aktuálním čtvrtletí. Problém je tedy také s dodávkami objednaných vozů. Polovina těchto dodávek byla v prvním kvartálu realizována až v posledních deseti dnech tohoto kvartálu. Problém je výroba těchto vozů, které se vyrábí zatím pouze v Kalifornii.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Laserová světla nedají automobilkám spát