Tesla má v plánu další novinku

Automobilka Tesla je svým způsobem celkem unikátní. Nejenom z hlediska pozitivních vlastností. Zde můžeme zmínit design vozů, stejně jako jejich výkon, ale i velmi dobrý dojezd. Pozitivní unikát je však spojený i s neustálými inovacemi, a to pokud jde jak o novinky v osobních vozech, tak i snahu zaujmout v segmentu vozů nákladních.

Tesla má však i své mouchy. Různé dílčí zprávy o poruchách nechme stranou, jelikož to se týká i řady jiných automobilek. Hlavím problémem je totiž Tesla Model 3. Automobil, který je žádaný, a který automobilka nestíhá vyrábět. A tak je čekací doba velmi dlouhá. Přesto má v plánu novinku.

Elon Musk oznámil novinky spojené s tímto vozem

I když by se na první pohled zdálo, že logickým řešením situace bude snaha o zvýšení produkce, je tomu jinak. Elon Musk totiž oznámil, že má v plánu automobil Tesla Model 3 ještě vylepšit. Tedy nikoliv přímo modifikovat ten stávající. Jeho pláne je vyrábět ještě jeden model s tímto označením, který však bude mít jiné – lepší parametry.

Oficiální zpráva ještě vydána nebyla, ale zde se očekává, že k tomu dojde celkem brzy. Rozhodně by se nemělo jednat o jeden z žertíků, které času Elon Musk vypustí do světa. Příkladem je ten aprílový, kdy se mu „povedlo“ výrazně snížit cenu akcií společnosti Tesla.

V čem bude Tesla Model 3 jiný?

Pojďme se na oznámené novinky podívat blíže. Co tedy Tesla svým modelem plánuje udělat a jak ho chce vylepšit? Nejprve přidá nový pohon. Pod kapotou tohoto elektromobilu najdete současné době jeden celkem výkonný elektromotor. V inovovaném modelu by mělo dojít k tomu, že budou ve voze hned dva elektromotory.

Druhá inovace přímo vychází z umístění druhé motorizace. Ta by neměla jenom klasicky doplňovat ten primární, ale jejím úkolem bude pohánět druhou nápravu. Už tušíte? Ano, Tesla Model 3 se tedy stane vozem s pohonem všech čtyř kol.

Mohlo by vás zajímat:  Automobilka nanoFlowcell přichází s modelem QUANTiNO

Kdy? Už v létě

Kdy sedaná novinka očekává? Podle Muska to bude celkem brzy. Počítá se s termínem letních prázdni, tedy s obdobím července až srpna. V tento termín by měla být nová Tesla oficiálně představena.

Jak to bude s termínem výroby, to zatím známo není. Toto datum ale přece jenom není zase až tak podstatné, jelikož důležitější bude to, kdy se objednané auto dostane ke svému zákazníkovi. Pokud se rychlost produkce nezlepší, dojde k tomu, že se vlivem zvýšeného zájmu o novinku termín dodání ještě prodlouží.

Snaha o finanční injekci?

Pro fanoušky automobilky je to rozhodně dobrá zpráva. A jelikož řada z nich má i dostatek peněz, může projevit zájem dané noví investice financovat, s vidinou budoucího zisku. A zde je na místě otázka, zda představení novinky není jenom manévr spojený s tím, jak nalákat nové investory a tedy jak získat další finanční prostředky.

Když se na finanční stav automobilky podíváme objektivně, musíme říci, že to není nijak růžové. Nejenom, že klesá cena akcií, nevýrazně se prohlubuje i její ztráta. A ta je spojena právě s nedostatečnými prodeji. Ne, že by nebyl zájem, ale automobilka nestíhá vyrábět. Závazek přitom zněl, že se od začátku roku 2018 bude produkovat 20 000nových vozů za týden. A jak to vypadá nyní? Je to jenom desetina slíbeného cíle. Tedy jenom 2 000 automobilů za týden. Je tedy celkem logické, že se zvyšují dluhy a také stoupá nervozita současných investorů. A Elon Musk? Ten na apríla žertuje o tom, že jeho firma zbankrotovala.

Komentáře