Tisícovky škodovek míří kvůli vadným airbagům do servisů

Jestliže jste majitelem vozu Škoda, vyrobeného od ledna do srpna roku 2018. Můžete být jedním z tisíců dalších majitelů, kteří se budou muset zastavit v servisu, na vině jsou vadné airbagy.

Skryté nebezpečí

Bezpečnost je v dnešním provozu naprostou nezbytností, a přestože službu airbagů většinou využijete jen jednou, můžou vám zachránit život. Některé modely vozů Fabia, Karoq, Octavia, Superb, Rapid a Kodiaq mohou mít airbagy špatně namontované. Oznámila to tisková mluvčí automobilky Škoda. Vada airbagů může zavinit jejich zpožděné nafouknutí, což může za kritických okolností vést ke zbytečným ztrátám na životech.

Prohlídka zdarma

Do servisu by mělo vyjet až 3367 vozů. Největším problémem je, že vadu nejde nijak poznat, auto vám bude bez problémů sloužit, problém by mohl nastat až v případě nehody, a to už je pozdě. Pokud jste tedy mezi majiteli zmíněných vozů z období ledna až srpna roku 2018, neváhejte a přihlaste se na prohlídku vozu, kde vám bude funkčnost airbagů zkontrolována. Tato prohlídka je samozřejmě zdarma. Krátká prohlídka by měla trvat zhruba 30 minut a technici budou moci rozhodnout, jestli je airbag vašeho vozu v pořádku či ne.

Je vaše auto ohroženo?

Pokud si nejste jistí, jestli byl váš vůz vyroben v uvedeném období, stačí se podívat na internetové stránky společnosti Škoda, které disponují seznamem postižených aut. Po zadání VIN kódu vašeho vozidla, zjistíte, jestli se vás případná kontrola airbagů týká nebo nikoliv. Jestliže nebudete aktivně hledat, automobilka se vás bude snažit kontaktovat prostřednictvím telefonátu nebo dopisu.

Dbejte na to, abyste na případnou prohlídku opravdu dorazili. Airbag je jedna ze stěžejních bezpečnostních funkcí auta a jeho nefunkčnost může mít fatální následky. Prohlídka je zadarmo, takže není důvod nedorazit. Myslete na svou bezpečnost a bezpečnost vašich spolucestujících.

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora