Nový Nissan Juke vsází na futuristický vzhled. Hlavním lákadlem mají být netradiční světla

Mezi budoucí zákazníky a fanoušky automobilismu už se dostaly první fotky připravovaného Nissanu Juke. Pro mnohé to může být dost překvapující setkání, zvláště pak pro ty, kteří se s Nissanem Juke ještě nikdy nesetkali. Staří známí se ale můžou radovat, Nissan totiž opět vsází na originalitu a netradiční futuristický design.

Co je Juke?

Poprvé jste se s Nissanem Juke mohli setkat roce 2010. A pro všechny to byl velký šok. Juke byl ve své době unikátem. Auto, které vybočovalo po všech směrech a vydalo se vlastní cestou. Cestou, která se mnohým zdála mylná, ale další si ji zamilovali. Prapodivné auto, které jste buď milovali nebo nenáviděli. To byl Nissan Juke, auto trochu mimo, ale přitom na správném místě. A teď přichází jeho následník a je to opět auto, kterého si všimne snad každý.

Juke vstupuje na trh

Když Juke vstoupil na trh, nikdo vlastně nevěděl, jestli se mu líbí nebo ne, každopádně síla trhu ukázala, že si své místo našel a stal se největším překvapením světových automobilových trhů. Poměrně dobrou prodejnost zaznamenal také u nás. Například v roce 2012 si Juke v kategorii SUV vybojoval osmé místo s prodanými 740 kusy. Což je více než třeba propíraný Ford Kuga nebo Toyota RAV4.

Čím se liší?

Následník legendárního překvapení se k nám dostane již letos v září a bude to opět odvážný kousek. Největší změnu doznají světla, která tentokrát nebudou vybočovat nad karoserii, jako u staršího modelu, kdy umístění světel nápadně připomínalo žábu nad hladinou vody. Opět se ale můžeme těšit na něco originálního. Juke není auto, které by bylo konvenční. A Nissanu už se jednou cesta, co možná největší originality vyplatila.
Nová futuristická světla jsou vyvedena do dvojice kruhů, které v sobě ukrývají třícípou svítící hvězdu, tu obklopují tenké diodové pásky. Také přední část vozu doznala značných úprav a netradiční vzhled se čím dál tím víc blíží futuristickému vozidlu budoucnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Mazda3 MPS se začne prodávat za 23.995 liber

Jak bude jezdit?

Technicky bude nový Nissan sedět na sdílené platformě CMF-B, kterou v současnosti využívá také nový Renault Clio. Toto naznačuje, že nabídka motorů může být velice podobná, jako právě u zmiňovaného Clia. Zážehový litr doplní třináctistovka a naftová patnáctistovka.

Elektro budoucnost

Jelikož Nissan nedávno odhalil své plány ohledně moderních autonomních vozů a jejich designu, který se silně odvíjí od technologií, které auto využívá, myslíme si, že by mohla dorazit také hybridní verze. Ta by spojovala benzínový motor ve spojení s elektromotorem.

Teď stačí jen čekat na další informace ohledně toho, jaké varianty si Nissan pro budoucí zákazníky nachystal.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora