Toto jsou vozy pro skutečné šetřílky. Jezdit lze za 2 litry na sto

Refuel 331992 640

Máte v plánu koupi vozu, který vás svým provozem nezruinuje? Podívejte se, jaká auta jezdí podle papírových údajů za nejméně. Jestliže je při výběru ojetiny spotřeba tím nejdůležitějším parametrem, jsou tyto vozy těmi, které budou stoprocentně vyhovovat. Jenom pozor na jednu věc – abyste papírové spotřeby dosáhli, budete to mít velmi těžké.

Malá auta

Praktičností, nebo pohodlností na delších cestách sice moc neoplývají, ale do města jsou optimální volbou. Pokud chcete jezdit opravdu levně, zkuste třeba Peugeot 108 1,0 VTi s udávanou spotřebou pouze 3,8 litrů. Pokud hledáte něco o trošku většího, určitě vás nezklame Renault Clio Grandtour 1,5 dCi 90 nebo Ford Fiesta 1,6 TDCI, což jsou vozy s udávanou spotřebou 3,6 litrů na sto.

Mohlo by vás zajímat:  Lotus Elan S4 - Lehkonohá klasika na prodej

Střední třída

Začneme segmentem nižší střední třídy, kde jasně dominuje Toyota Prius PHEV. Tento povedený hybrid má udávanou spotřebu pouze 2,1 litrů paliva na sto. Zhruba dvojnásobek si potom vezmou vozy v klasické střední třídě, kde vám může vyhovovat Volkswagen Passat 2,0 TDI BM nebo BMW 320d. Oba vozy mají papírovou spotřebu 4,1 litrů. A když jste náročnější a chcete něco z vyšší střední třídy, určitě vás nezklame Mercedes E 220d s udávanou spotřebou 3,9 litrů na sto ujetých kilometrů.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete jezdit levně? Toto jsou vozy, které jezdí opravdu úsporně – 2. část

Luxusní vozy

Chcete udělat dojem a cestovat komfortně? Většina takových lidí na spotřebu až tak nehledí. A pokud ano, tak by měli sáhnout po voze Audi A7 3,0 TDI ultra u kterého je udáváno, že auto dokáže jezdit za 4,7 litrů na sto.

SUV a MPV

Začneme první kategorií, která poslední roky vládne automobilovému trhu. Pokud hledáte úsporné SUV, tak co třeba Renault Captur 1,5 dCi 90 s udávanou spotřebou pouze 3,6 litrů na sto ujetých kilometrů? A pokud chcete spolu s velikostí řešit i praktičnost vozu a sáhnete po kategorii MPV, může se jako skvělá volba jevit třeba Renault Scenic dCi 110 H s udávanou spotřebou 3,6 litrů na sto.

Zdroj obrázku: Fotobanka Pixabay.com
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora