Moderní bytová zástavba už většinou počítá s tím, že obyvatelé každého bytu budou mít jedno auto, a tak mají developerské projekty odpovídající počet garážových stání. U rodinných bytových jednotek jsou často k dispozici dokonce dvě místa v garáži. Ale většina Čechů bohužel bydlí na sídlištích nebo menších obcích, kde bývá nedostatek míst i k parkování na ulici, natož krytých stání. Přesto byste se měli plácnout přes kapsu a na zimu si garáž pronajmout, pokud je to jen trochu možné. Důvodů k tomu je hned několik.
Ochráníte baterii
Baterie v zimě trpí ještě více než jiné komponenty auta. Parkujete-li na ulici, teplota může během mrazivých nocí klesnout hluboko pod nulu. A není-li vaše baterie v dobré kondici, může se stát, že prostě nenastartujete. V tom lepším případě ji budete muset nejprve dobít, v tom horším bude rovnou na odpis. Pokud budete parkovat v relativně stabilních podmínkách garáže, tohle riziko minimalizujete.

Nebudete se potýkat s námrazou
Také námraza na sklech a zrcátcích se garážovaných aut obvykle netýká. A nemusíte auto balit do žádných ochranných plachet, což stejně příliš nefunguje, spíše to z něj udělá potenciální terč různých vandalů a vtipálků. Kromě toho je v dobře izolovaných garážích také menší riziko, že se vám před jízdou zamlží skla. Stát se to může až po výjezdu z garáže, to už by si ale měla se zamlžováním poradit vaše klimatizace nebo systém proti zamlžování, takzvaný anti-fog systém.
Prodloužíte životnost některých komponent
I když moderní auta působí velmi odolně, mrazy nesvědčí celé řadě jejich komponent. Třeba motor je obvykle lepší nechat před jízdou v mrazivém ránu prohřát, pokud však auto strávilo noc v garáži, klidně můžete vyrazit hned po nastartování. Také karoserii prospěje, pokud na ní nebude pravidelně namrzat sníh. A led či sníh nesvědčí ani oknům, zejména pokud jsou na nich drobné prasklinky a oděrky.
Zdroj: https://evercareprotection.com/pros-and-cons-of-parking-your-car-in-the-garage-in-winter/