Tyhle typy myček je radno v zimě nenavštěvovat. Lepší je nechat auto špinavé

Udržovat své auto čisté chce každý, kdo se o svého miláčka alespoň trochu stará a zajímá. Zatímco v teplých měsících není problém s využitím myčky, v zimě by měl být motorista na pozoru a do některých myček raději nejezdit. Může zde svému vozu provést mnoho horších věcí, než když ho nechá špinavý. Čemu se tedy vyhýbat?

Myčka bez vysoušení

Pokud máte v plánu navštívit myčku, zjistěte si, zda disponuje také sušicím programem. Ten sice není úplně dokonalý, ale lepší než nic. Při teplotách pod bodem mrazu je třeba zajistit, aby na voze zůstalo co nejméně vody. Jedině tak eliminujete riziko, že nežádoucí tekutina zateče do drobných škvír a děr, kde zmrzne.

Kartáčová myčka

Oproti bezkontaktní myčce jde sice o efektivnější způsob umytí auta, ale v zimě není vždy dobrý nápad ji navštívit. Myslete na to, kolik máte na své karoserii nečistot z vozovky. Jedná se často o drobné pevné částečky. Ty mohou zůstat v kartáči a následně mohou poškrábat lak i skla vašeho vozu. Předmýt auto nemusí být řešení, jelikož nečistoty v kartáčích zde mohou být od jiných motoristů. Když se tyto drobné kamínky a další nečistoty dostanou pod tlakem kartáčů na váš vůz, neudělá to nic dobrého.

Mohlo by vás zajímat:  Správně jezdit se studeným motorem umí málokdo. Přitom za pár let nám auto poděkuje
Zdroj obrázku: Freepik

Myčka se studenou vodou

Vzhledem k nízkým teplotám je vhodné jezdit spíše na myčky, kde bude k dispozici teplá voda. Samozřejmě ne příliš horká – ta by mohla auto v mrazech poškodit. Teplejší voda je ale v zimě namístě. V první řadě proto, že eliminujete rychlé namrzání vody na karoserii, ale samozřejmě také proto, že máte jistotu, že díky ohřevu vody bude taková myčka v provozu i v zimním období. Ne všechny jsou totiž v mrazivých dnech aktivní.

Venkovní myčka

Čím jsou nižší teploty, tím více buďte při výběru obezřetní. V chladných dnech je vhodné využívat spíše myček, které jsou součástí budov, nebo alespoň krytých parkovišť. Teploty zde nemusí být pod bodem mrazu.

Zdroj: https://www.erieinsurance.com/blog/winter-car-washes