Tyhle účastníky provozu nikdo na silnici potkat nechce. Když se objeví, je třeba se obrnit

Provoz na silnicích bohužel není ideální. Během každé jízdy se lze setkat s celou řadou situací, na které je nutné náležitě reagovat. Dané situace jsou spojeny i s tím, koho v provozu potkáme. Účastníků silničního provozu je, dle definice zákona, celá řada. Kdo jsou ale obecně ti nejhorší, na které nechce narazit nikdo?

Zemědělská technika

Nejčastěji se pohybuje na poli, ale když z něho odjíždí, musí po silnici. Nejenom že je silnice následně zašpiněna hlínou a dalšími nečistotami, ale samotná zemědělská technika nemá příliš velkou konstrukční rychlost. Traktory, kombajny a jiné stroje dokážou zablokovat provoz i na velmi dlouhou dobu. Zvláště pokud jejich řidič není ohleduplný a odmítá se uhnout.

Cyklisté

Nechceme házet všechny do jednoho pytle, a tak se zaměříme jenom na jednu, patrně tu nejhorší skupinu. Jsou to různí pseudozávodníci, ať už jedoucí single, nebo v pelotonu. Poznají se jednoduše – málokdy respektují předpisy, jedou uprostřed jízdního pruhu a nehodlají se uhnout ke kraji. Právě ti se následně nejvíce rozčilují kvůli tomu, že je řada řidičů neohleduplných.

Zdroj obrázku: Freepik

Začátečníci a důchodci

Proč společná kategorie? Jelikož obě tyto skupiny mají celou řadu společných znaků. Ty jsou většinou takové, že řidič začátečník nebo důchodce je velmi vyjukaný z každodenního provozu. Se vším dlouhou dobu váhají, v rámci své opatrnosti jedou hluboko pod limitem a ne vždy je u nich jasné, co mají v plánu udělat. Stávají se tak brzdou i postrachem provozu zároveň.

Agresivní řidiči

Jsou pravým opakem výše zmíněné skupiny. Na silnici působí jako neřízená střela. Nedodržují bezpečnou vzdálenost, nedodržují povolenou rychlost a plná čára jim obvykle nic neříká. Časté je také to, že téměř nepoužívají blinkry a jezdí tak, jako by na silnici byli sami. Zcela bez respektu a jakékoliv ohleduplnosti.

Zdroj: https://leasecar.uk/blog/six-confusing-things-on-britains-roads/