V Rusku je na prodej originální šestikolka na základech Mercedesu třídy G

Před dvěma lety způsobil Mercedes představením šestikolového pickupu na základech třídy G pořádný rozruch. Nebylo to však historicky první šestikolové géčko! O jeho stavbu se již v roce 1994 postarala firma Eberharda Schultze a jeden vyrobený kus můžete mít nyní v garáži i Vy.

Šestikolka byla původně určena pro vojenské účely, mezi zákazníky nicméně převažovali bohatí arabští šejkové, přičemž vzniklo jen dvanáct kusů. Tento konkrétní modrý kousek původně patřil generálnímu inspektorovi ozbrojených sil Bundeswehru, pak se ale dostal do Moskvy, kde je se 63 375 najetými kilometry aktuálně na prodej za 5 milionů rublů (cca 2,1 milionu korun). V jeho útrobách je pětilitrový osmiválec o výkonu 251 koní, které na všechna kola přenáší automatická převodovka. 

Mohlo by vás zajímat:  BMW 3200CS na prodej

Kabina je přesně tak opulentní, jak čekáte. S modrým exteriérem výborně ladí modré kožené čalounění, palubní desku přitom zdobí dekory z pravého dřeva. Ve zvýšené střeše má místo obrazovka televize, nepřehlédnutelné je rovněž množství reproduktorů, napovídající něco o kvalitním autdiosystému. Pro případné konferenční účely je auto vybaveno minibarem, dvěma klimatizačními jednotkami a satelitním telefonem.

Zdroj: AutoLehmann