Ve Frankfurtu se představí kompaktní koncept Suzuki IV-4

Japonská automobilka Suzuki vydala dva teasery, na kterých je k vidění koncepční studie nového kompaktního SUV, jež by se měl představit na letošním frankfurtském autosalonu. Ten otevírá své brány již 10. září a věřte, že stojí za to se tam zastavit na návštěvu.

Na zveřejněných snímcích poznáme, že koncept Suzuki IV-4 bude mít přední masku rozdělenou do jakýchsi pěti kapucí, opravdu úzká zpětná zrcátka, velká světla pro denní svícení, instalované světlomety na střeše a další potřebné věci. Studie kompaktního SUV má představovat budoucí designérský směr automobilky zejména v segmentu SUV, ovšem může jít také o předzvěst konkurenta pro Nissana Juke, jež by se v sériové podobě měl odhalit kolem roku 2015.

Rival zmíněného Juka by měl být postaven na zkrácené S-Cross platformě a vyráběn v Maďarsku. Tím pádem prodej na evropském trhu je téměř jistotou. Krom podvozku si od S-Cross přebere také motorovou paletu včetně manuální a automatické převodovky či pohon předních nebo všech kol. Značka Suzuki se bude snažit nalákat zákazníky zejména na to, že dokáže nabídnout širokou škálu přizpůsobení.

Zdroj: Suzuki