Vybíráme tažné zařízení pro malé vozy

Trailer Hitch Towbar Black Car

Připojit za svůj vůz káru je někdy může hodit. Většina vozů se přitom prodává bez zařízení, na které byste ji mohli připojit. To je drobná komplikace, ale můžete to velmi jednoduše a poměrně rychle vyřešit. Stačí, když si vyberete správný produkt a necháte si ho profesionálně instalovat. Poradíme vám, jak ho vybrat. Není na tom nic těžkého, ale musíte myslet na pár základních kritérií.

Výběr podle výrobce

V první řadě se musíte orientovat podle svého vozu. Tažné zařízení musí být kompatibilní se značkou, modelem a rokem výroby vozu. S tím vám pomůže jednoduchý konfigurátor, do kterého zadáte jen pár základních údajů a zjistíte, jaký typ produktu pro vás bude nejlepší. Navíc vám poradí nejlepší modely, které budou na vůz nejen sedět, ale také splňují nejlepší volbu podle cenu a výkonu. Vyznat se v široké nabídce produktů může být náročné, ale tento konfigurátor vám pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Jízda po dálnici je jednoduchá i pro začátečníka. Stačí se vyvarovat chyb při nájezdu a výjezdu
Zdroj obrázku: Dreamstime

Jaké typy produktu máte na výběr?

Při výběru zařízení máte hned několik možností, ze kterých můžete vybírat. V každém případě byste měli nechat instalaci na odborníky, ale jinak můžete vybírat i bez nich. Tažné zařízení Smart najdete ve třech provedeních a můžete se spolehnout na jejich kvalitu. Obecně tak můžete vybírat ze tří variant:

  • pevné – nejlevnější, ideální pro pravidelné užívání,
  • odnímatelné – snadná instalace, dobrý poměr ceny a výkonu, nejprodávanější typ,
  • sklopné – snadná obsluha, vysoký komfort při používání, cenově nejnáročnější varianta.
Mohlo by vás zajímat:  Pomalá jízda k úspoře paliva nevede. Mnohem lepší je nebát se šlápnout na plyn

Jakou hmotnost chcete za vozem táhnout?

Váha a nosnost zařízení jsou rozhodně parametry, na které nesmíte při výběru zapomenout. Zjistěte, jakou hmotnost může váš vůz táhnout a jestli je na to zařízení přizpůsobené. Jednotlivé typy zařízení (koule, závěs nebo kolébka) mohou mít různou nosnost, i když se bude jednat o produkt na stejný typ vozu. V tomto případě bude hodně opatrní, abyste zbytečně neutratili peníze za špatný typ nosiče.

Zdroj obrázku: Dreamstime

Kvalita i cena jsou důležité parametry

Bezpečnost a vysoká kvalita jsou v tomto ohledu klíčové. Vždy se proto podívejte na certifikaci (např. EHK nebo ISO). Podle toho zjistíte, zda je produkt doopravdy spolehlivý a nebudete s ním mít problémy. Navíc jistě nechcete utratit peníze za věc, kterou budete muset brzy vyměnit. Tažné zařízení Citigo najdete ve třech formách a splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu. Od dobrého dodavatele může očekávat to samé u zařízení pro každý model.

Mohlo by vás zajímat:  Zazimujte své auto správně. Odpojte baterku, natankujte a hlavně nestartujte

Nezapomínejte na legislativu

Technický průkaz vašeho vozu musí obsahovat informaci o tažném zařízení. Z tohoto důvodu je dobré, aby instalaci provedl odborník, a nesmíte pochopitelně zapomenout na zapsání tohoto produktu do technického průkazu. Potřebujete typový list k zařízení s potvrzením za prodej a montáž nebo protokol o evidenční kontrole po montáži. Přidejte k tomu podepsanou plnou moc (nemusí být ověřená) a počítejte s drobným poplatkem na úřadě.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora