Vznikne nový Ford Courier? Automobilka potvrdila přípravu novinky

Automobilka Ford se snaží zaujmout po celém světě. Zatímco za velkou louží to jsou především velké a praktické pickupy, v Evropě je cílem vyrábět vozy přece jenom o něco menší. A právě tohoto faktu se týká naše zajímavá novinka, která je potvrzena přímo samotným Fordem. Jim Farley, který je prezidentem automobilky pro globální trhy se nechal slyšet, že plánují novinku.

Bude to nový Ford Courier?

Je jasná, že se příliš nerozpovídal, ale od těch několika informací se přece jenom dalo odvodit, jaký je plán automobilky. Má se stoprocentně jednat o vůz, který bude menší než současný Ranger. Tedy vůz, který má být spíše kompaktnější. Není proto divu, že mnoho lidí napadla spojitost s populárním modelem Ford Courier. Něco takového automobilce v portfoliu v současné době chybí.

Důraz na nižší cenu

V souvislosti s vývojem nového vozu bylo také poznamenáno, že Ford se chce vydat i cestou dostupnějších vozidel. I to naznačuje, že by se mohlo jednat o vůz podobný modelu Ford Courier, který byl zaměřený spíše na převoz rodiny a jejích zavazadel, čemuž odpovídala také jeho cenovka. I když je konkurence v této oblasti celkem velká, když to Ford vezme za správný konec, mohl by dokázat zaujmout.

Už testuje?

V USA uniklo několik fotografií z testování vozu Ford, Nutno ale říci, že kamufláž auta je natolik povedená, že v tomto případě není poznat, zda se jedná o zmíněnou novinku, či zda se jedná pouze o testování vylepšení některého ze stávajících modelů automobilky.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Fiat 500L dostal dva nové motory