Zaměstnanci koncernu Jaguar Land Rover se bojí o svá místa. Chystá se propouštění

Land Rover 2670731 960 720[1]

Největší britský výrobce automobilů, koncern Jaguar Land Rover se potýká s problémy se ztrátou 354 milionů liber, což se promítne do pracovních míst. Aktuálně je zaměstnáno asi 40 000 lidí, uvažuje se o propouštění v řádech desítek tisíc.
Podnik Jaguar Landrover, dceřiná společnost indické automobilky Tata Motors si donedávna vedl výborně, podle všeho jsou za propadem nízké prodeje v Číně, brexit a malý zájem o naftové motory.

Brexit

Kvůli špatné dohodě o brexitu jsou podle automobilky ohroženy investice a celá výroba se může fatálně prodražit. Pokud nedojde k zachování bezcelního režimu s EU a přijde omezení přístupu na jednotný trh, bude budoucnost společnosti hodně nejistá. Indická společnost Tata tak zvažuje posílení výroby na Slovensko a do Číny. Nedávný podobný přesun jim totiž ušetřil 2 a půl miliardy korun, přesunutí výroby jinam však znamená i snížení pracovních míst ve Velké Británii.

Mohlo by vás zajímat:  Lamborghini LM002 na prodej

Naftové motory

Dříve byly naftové motory oblíbené obzvláště u menších a levnějších modelů. V Británii tvořily 90 procent celého prodeje s celosvětově neskutečných 45 procent. Teď už po nich taková poptávka není, proto je na čase najít náhradní řešení.

Prodeje v Číně

Důležité jsou pro společnost i prodeje aut v Číně, jsou totiž největší a nejziskovější. Díky aktuální ekonomické situaci snížily asijské mocnosti prodej, což firemní ekonomice vůbec nepomohlo.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora