Zdánlivě dokonalé auto může pár týdnů po koupi vypadat úplně jinak. Triky prodávajících fungují

U mnoha výrobků se říká, že obal prodává. U aut je tomu podobně, jelikož když prodávaný vůz vypadá dokonale, je velká šance, že se zájemce o jeho koupi najde skutečně velmi brzy. Několik dní po koupi však může konkrétní osoba zjistit, že auto přece jenom není tak úžasné, jak se na první pohled zdálo. Jak je to možné?

Dokonalý lesk auta

Jak udělat auto vizuálně krásnější? Stačí ho důkladně umýt a následně co nejlépe vyleštit. Právě díky lesku se mohou snadno skrýt různé drobné škrábance a jiné nedokonalosti, které na laku zcela běžně jsou. Při prohlídce není na první pohled nic vidět. Ale po pár týdnech, kdy je auto v provozu, se leštěnka začíná ztrácet. A v tu chvíli je vidět skutečnost. Tedy opravdový stav, v jakém je karoserie konkrétního vozidla.

Ošetřené plasty

Podobné je to i v případě interiéru. I několik let staré auto může klidně vypadat jako nové, jako by v něm předchozí majitel jezdil maximálně na nákupy. Nic není zašlé a po škrábancích ani vidu. I toto je dílem kvalitních autokosmetických produktů. Hlavně potom těch, které jsou určené na ošetření vnitřních plastů. Obnoví se jejich vzhled, přidá se jim lesk a zakryjí se všechny možné nedokonalosti – hlavně škrábance. Interiér následně vypadá doslova jako netknutý.

Zdroj obrázku: Freepik

Ošálení smyslů

Důvod toho, proč auto vypadá při koupi dokonale, může být spojen i s ošálením lidských smyslů. První krok začíná už při samotném focení, kdy různé filtry udělají z prodávaného vozu skutečný skvost. Při osobní prohlídce potom stačí správné nasvícení z několika úhlů a co mý být skryto, zůstane neviditelné.

Nedostatek času

I když bychom si při koupi měli auto důkladně prohlédnout, času na to obvykle moc není. Za maximálně několik desítek minut nikdy nestihneme vše. Prodejce často na zkrácení času tlačí, a tak si všech nedokonalostí všimneme až potom, co máme naše auto doma. Pokud ale jde jenom o drobné kosmetické vady, není to přece jenom nic hrozného.

Zdroj: https://www.carsguide.com.au/car-advice/top-tips-for-preparing-your-car-for-sale-32815