Životnost auta výrazně prodlouží pravidelná údržba i šetrný styl jízdy

16168

Koupě auta je velká investice, která může hodně narušit váš rozpočet. Proto se musíte snažit, aby vám vydrželo co nejdéle. Udělat to můžete mnoha způsoby. Nejdůležitější je, abyste o svůj vůz velmi dobře pečovali. Poradíme vám, jak to udělat, abyste získali auto, které vám bude sloužit po mnoho let. Záleží pouze na tom, jak se k němu budete chovat.

Pravidelná péče o vůz

Návštěvy v servisu, výměna pneumatik, doplňování oleje, brzdové kapaliny nebo výměna vzduchového filtru jsou jen některé věci, které musíte dělat pravidelně. Když to zanedbáte, váš vůz se brzy opotřebuje. Jestli nechcete tyto věci dělat sami, najděte si šikovného mechanika.

Mohlo by vás zajímat:  Nejhorší řidičské chyby? Víme, které to jsou

Kontrola pneumatik

Pravidelně byste měli kontrolovat také tlak v pneumatikách, abyste zabránili nehodě a zničení pneumatik. Správný tlak také zlepšuje spalování paliva, takže díky tomu i ušetříte. Výměna letních a zimních pneumatik by měla být naprostá samozřejmost, kterou dělá každý řidič.

2148321928
Zdroj obrázku: Freepik

Šetrné řízení

Rozumné řízení může hodně ovlivnit kvalita vašeho vozu. Přitom je to velmi jednoduché. Dodržujte silniční pravidla, nezatěžujte pneumatiky a motor náhlým zastavením nebo agresivním řízením. Díky tomu vám celý vůz vydrží mnohem lépe a bude sloužit také mnohem lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Lodní kontejnery ze dna moře ukrývaly automobilový skvost ve stavu který málokdo čekal

Ochrana laku a karoserie

Parkování v garáži (hlavně během zimy) je velkou výhodou, která prodlouží životnost vašeho vozu. Kromě toho vůz pravidelně myjte a voskujte. Kontrolujte také korozi a nechte ji včas opravit. Jakmile se hodně rozšíří, bude vás to stát hodně peněz a možná i celé auto.

Malé opravy

Nepodceňujte malá poškození. Jakmile je necháte na autě příliš dlouho, bude z nich velký problém. Ten vás bude stát mnohem více peněz a možná způsobí i to, že vůz přestane fungovat. Navíc budete mít jistotu, že vás vozidlo nenechá nikde uprostřed cesty do práce nebo na dovolenou.

Zdroj: https://www.progressive.com/lifelanes/on-the-road/how-to-make-car-last-longer/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora