Znovuzrození Hummeru nesplnilo očekávání. Místo pořádného motoru bude elektřina

Hummer je ve světě automobilismu pojem. A je jedno, zda máme na mysli známé armádní verze, které jsou nasazovány v těch nejtěžších podmínkách, nebo máme na mysli verze civilní, se kterými bylo možné zcela legálně jezdit po silnici. Bohužel věhlas automobilky postupně upadal, což vedlo až k tomu, že výroba legendárních Hummeru byla ukončena.

Pokus o znovuzrození

Jelikož je Hummer opravdu skutečnou legendou, nemělo by se na ní jenom vzpomínat. Mělo by dojít k jejímu znovuzrození. Co byly dříve jenom spekulace se nyní potvrdilo. GMC uvedlo, že výroba legendárního Hummeru bude opět obnovena. Ne tak, že by se snad obnovila produkce už ukončených modelů. Bude navržen a samozřejmě i vyroben zcela nový Hummer, který má sjíždět z linky ve výrobním závodě General Motors Detroit-Hamtramck.

Na pořádný motor zapomeňte

Hummer, to byl nejenom symbol majestátnosti, ale byl to symbol také pořádného výkonu, který mu dodával jak jinak než dobrý spalovací motor. Těšíte se na to, co bude mít pod kapotou novinka? Tak se připravte na zklamání. Už oficiální název GMC Hummer EV jasně poukazuje na to, že na spalovák je třeba zapomenout.

Bude to elektromotor, který bude tuto legendu pohánět. Na druhou stranu výkon 1 000 koní rozhodně bude něco, za co se auto nemusí stydět. A to ani za zrychlení, jelikož 60 mil, tedy necelou stovku má dát za tři sekundy. Informace o dojezdu, nebo další klíčové parametry zatím odhaleny nebyly.

Konec samostatné značky?

Vraťme se ještě k názvu GMC Hummer EV, který ukazuje nejenom na to, že půjde o elektromobil Hummer, ale i na to, že patrně nedojde k obnovení samotné značky. Vozy budou nadále vyráběny pod hlavičkou GMC a Hummer se tak stane jeden z mnoha modelů této značky. Jde tak opět v podstatě jenom o částečné znovuzrození legendy.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora