Rus si postavil Tesla Cybertruck z ocelových plátů. Jako základ posloužil starý UAZ

Než se Tesla Cybertruck oficiálně dostane do prodeje, tak si ještě nějakou dobu počkáme. Sériová výroba má být odstartována až v průběhu května letošního roku. To ale neznamená, že se už nedá několik vozů na silnicích potkat. Některé jsou k vidění v USA, kde se samozřejmě jedná o testovací prototypy. Jeden Tesla Cybertruck je možné vidět také v Rusku, kde se však nejedná o auto Elona Muska, ale o domácí výrobu. I když nyní, v nedokončeném stavu vypadá spíše komicky a více jako tank, dá se očekávat, že po všech dodělávkách bude k nerozeznání.

Základem byl starý UAZ-469

Aby byla realizace vozu Tesla Cybertruck jednoduší než realizace od nuly, byl použitý základ jiného vozu. A to legendárního ruského off-roadu UAZu-469, který pochází už z roku 1971. Na základech této staré legendy tak vznikne kopie výstřelu moderního designu a také moderních technologií. Díky tomu však bude možné auto používat nejenom na silnicích, ale i v náročnějším terénu. Tvůrci stojící za touto kopií totiž mají v plánu v této replice i jezdit a naplno ji otestovat ve všech podmínkách.

Pořádná ocel

Elon Musk sliboval, že jeho pravá Tesla Cybertruck nabídne velkou odolnost. Rusové se tím samozřejmě inspiroval, a tak se rozhodli vyrobit svou kopii z pořádného materiály. A to z ocelových profilům, dále z dvou milimetrových ocelových plátů a aby nehrozilo případné vysypání oken, tak bylo místo klasického skla použito plexisklo. To možná vydrží více než to původně neprůstřelné na oficiální prezentaci vozu.

Zachování přesného tvaru

Rusům se povedlo zachovat přesný tvar oficiálního Cybertrucku. Vzhledem k použitým ocelovým plátům sice nyní vypadá spíše jako něco, co vyjelo z oceláren než z výrobní linky automobilky, ale to vše už je jenom detail. Stačí trochu broušení, základová barva a následně finální lak, který zajistí, že tato kopie legendárního pick-upu od Tesly bude k nerozeznání od originálu.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen odhalil novou karosářskou variantu pickupu Saveiro

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora