Aston Martin získal nového majoritního akcionáře

Již delší dobu se ví, že dnes již bývalý majoritní podílník Astonu Martin, firma The Investment Dar, je ve finančních problémech. Proto začalo vedení firmy v čele s Davidem Richradsem hledat strategického partnera. 

Z počátečních zájemců, mezi kterými byla například indická Mahindra nebo japonská Toyota nakonec vykrystalizovala italská firma Investindustrial. Že Vám tento název nic neříká? To je chyba! Investindustrial je italská firma, která byla dříve majitelem společnosti Ducati, kterou letos v létě získal Volkswagen. 

Investindustrial získal za 150 milionů liber (cca 4,3 miliardy korun) majoritní, 37,5 procentní podíl v tradiční britské značce. V zákulisí se navíc spekuluje, že italská firma má velmi dobré kontakty s Mercedesem a hlavně její divizí AMG. To by mohlo být pro Aston velmi výhodné. 

Všechny tři zúčastněné strany uvedly, že mají z obchodu radost a Richards také poznamenal, že by to mohlo znamenat světlou budoucnost pro automobilku. Jestli se tak ale skutečně stane, ukáže až čas.