Auto si na sebe může vydělat reklamou nebo pronájmem

car-model-calculator-coins-white-table

Rostoucí životní náklady nutí stále více lidí přemýšlet o tom, jak snížit některé zbytné výdaje nebo jak si najít další zdroj příjmů. V obou případech je dobré zaměřit se také na osobní auto, kterým jezdíme. Uspořit můžeme třeba změnou povinného ručení nebo šetrným stylem jízdy, který sníží spotřebu i o pětinu. Ale málokdo ví, že auto si na sebe může také přivydělat, nebo dokonce náklady na provoz včetně těch cestovních úplně pokrýt, byť se to asi bude týkat spíše letních měsíců. A teď nemáme na mysli ježdění pro Uber nebo jinou alternativní taxislužbu, kde ve skutečnosti nevydělává auto, ale vy. Jak tedy na to?

Auto jako reklamní plocha

Marketingové firmy hledají stále nové a nové způsoby, jak propagovat své často velmi bohaté klienty. A právě toho můžete využít, z vašeho auta se totiž může stát pojízdná reklamní plocha, tedy pokud vám nevadí, že jej někdo polepí. Reklamní polepy mohou na druhou stranu ochránit váš lak před různými drobnými oděrkami a škrábanci. Nabídnete-li své auto k reklamním účelům, můžete se těšit buďto na jednorázovou platbu a smlouvu na dobu určitou, například dva roky, nebo kontrakt, během kterého dostanete odměnu každý měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  Ta nejdůležitější věc z hlediska bezpečnosti v autě může i vážně ublížit. Stačí ji špatně použít
Zdroj obrázku: Freepik

Pronájem auta

Podobně jako se pronajímají nevyužívané nemovitosti v rámci Airbnb a dalších platforem, můžete krátkodobě pronajmout také své auto. Tohle se hodí zejména v případě, že máte v rodině dva vozy a jeden z nich používáte jen nárazově. Pronájmy obvykle mohou trvat jeden den až několik týdnů a platbu i výplatu vaší provize zpracovává platforma, kterou k tomu využíváte. Po pronájmech je poptávka zejména v letní sezoně.

Pozor na pojištění

Ještě než se rozhodnete auto pronajímat skrze nějakou platformu, mrkněte do smlouvy k povinnému ručení, zda tímto krokem neporušujete pojistné podmínky. Kdyby došlo k nehodě, potíže by měl nejen řidič auta, ale také jeho majitel. V případě jakýchkoli nejasností by vám s revizí smlouvy měla pomoci platforma, kterou chcete využívat.

Zdroj: https://www.bankrate.com/loans/auto-loans/ways-to-make-money-with-your-car/