Chcete Smart? Pospěšte si! Proč možná nebude?

1

Líbí se vám značka Smart. No je pravdou, že nejde o příliš oblíbenou značku, respektive je to strašně malé městské auto. V současné době se Smart v USA vyrábí pouze jako elektromobil a v Evropě tomu nebude v průběhu několika následujících let, jinak. A kdo ví, jestli vůbec ještě dojde k nějakým závratným číslům, co se výroby týče.

Možná se Smart nebude vyrábět vůbec

Hovoří se o tom, že v následujících 8-10 letech by se mohlo stát, že se Smart přestane vyrábět úplně. No někomu by to vůbec nevadilo. Jde především o to, že momentálně Daimler AG se v součinnosti s francouzským výrobcem Renault, nicméně ten neplánuje další spolupráci. A tak Smart skončí z důvodů:

  • Finančních
  • Nebude mít žádného partnera pro výrobu.
Mohlo by vás zajímat:  Ozón se stává nezbytným pomocníkem při prodeji i servisu vozidel

Objevují se nějaké spekulace o možných nástupcích za francouze, nicméně jestli se žádný takový nenajde, Smart už si nekoupíte. Jestliže už stojíte o nějakého mrňouse, zkuste třeba Renault Twingo.

Myslíte, že nám bude chybět?

Upřímně řečeno na českém trhu snad ani chybět nikomu nebude, tak malé auto využije minimum lidí, a i kdyby někdo zatoužil po mini autě, vyrábí se jiná. Jak to ve skutečnosti bude, se dozvíme až někdy v průběhu příštích let. Sám ředitel Daimleru ale prý prohlásil, že ho Smart nijak zvlášť neláká a tak se dá předpokládat, jak to všechno skončí. A jak jste na tom vy? Líbí se vám, nebo máte raději pořádná auta?

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora