Čistota auta je základ aneb Čemu se při mytí věnovat a co nepodceňovat

Autozine 02

U lidí platí, že čistota je půl zdraví. U aut zase to, že pravidelná péče o auto se podepíše nejenom na jeho vzhledu, ale i na jeho životnosti a tedy i ceně. Proto je vhodné o něho pravidelně pečovat. Obyčejné opláchnutí wapkou už dávno nestačí a péči je třeba každému vozu věnovat o trochu větší.

Karoserie je základ

Základem, kterému se pochopitelně věnovat jako první, je karoserie. Dnes už existuje celá řada přípravků, které pomohou s odstraněním hmyzu a nečistot. Je to například aktivní pěna na auto, která umí kombinovat sílu, ale i šetrnost. Jakmile jsou všechny nečistoty odstraněny, péče rozhodně nekončí.

Zdroj obrázku: vLesku

Mnoho lidí často podceňuje aplikaci dalších dvou vrstev. Je to v první řadě vosk na auto, který karoserii doslova zakonzervuje a ochrání před dalšími nečistotami, i různými venkovními vlivy. Dále přijde vhod i leštěnka na auto, která zajistí dokonalejší vzhled i staršího vozu. Dobré je pamatovat na to, že kvalitní a dobře vybraná kosmetika na auto každému vozu jenom prospěje.

Mohlo by vás zajímat:  Motory s velkým objemem zvyšují spotřebu vozu a jsou náročnější na údržbu

I kola vyžadují speciální péči

Mnoho majitelů aut dělá tu chybu, že používají stejné přípravky i na svá hliníková kola. Aktivní pěna pro ně ale nemusí být vždy tím nejlepším, a to z důvodu, že jim nedokáže nabídnout takovou očistu, jako produkty vyvinuté přímo na míru diskům a možným nečistotám na nich. Jedním z takových je Iron Out. Patří to kategorie produktů, které dokážou pomoci odstranit i tu nejhrubší špínu, s ohledem na efektivitu, ale přitom i šetrnost k hliníkovým diskům. Auto Finesse Iron Out si poradí nejenom s běžnými nečistotami, ale i s tolik nepříjemným zapečeným brzdovým prachem, který dělá mnoha motoristům vrásky na čele.

Mohlo by vás zajímat:  Z ničeho nic začal intenzivně brzdit. Za způsobenou nehodu mohl asistent ve voze
Zdroj obrázku: vLesku

Silné musí být zároveň i šetrné

Při mytí auta platí ještě jedno důležité pravidlo. Silné přípravky na odstranění nečistot by měly být zároveň i šetrné. Měly by působit primárně na nečistoty a ostatním materiálům by neměly nijak uškodit. Čistič alu kol by tak měl být šetrný k hliníku, ale také k laku karoserie, nebo k plastům, jelikož všude tam se může při aplikaci dostat.

Pravidelnost je základ úspěchu

Na závěr je dobré připomenout, že klíčem k úspěchu při mytí vozu je pravidelnost. Četnější mytí zajistí, že nečistoty půjdou dolů lépe a rychleji, než po několika měsících zanedbané péče. Dále nelze opomenout ani nutnost mít po ruce pouze kvalitní přípravky a pomůcky. A je jedno, zda je to zmíněný čistič kol, nebo na první pohled taková banalita, jako je sušicí ručník na auto. Při péči o plechového miláčka má vše svůj význam.

Mohlo by vás zajímat:  Při domácím nabíjení elektromobilu hrozí požár. Obvykle za něj ale nemůže dané auto
Zdroj obrázku: vLesku
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora