Někteří majitelé spalováků elektromobily bytostně nesnáší a dělají jim řadu naschválů

Už to nejsou jenom vozy na benzín a na naftu, které brázdí světové silnice. Jsou to také vozy na elektřinu. Někteří je berou jako budoucnost automobilismu, jiní je berou jako obrovské zlo. Někteří zůstanou u slov, ale jiní se proti nim snaží bojovat různými způsoby. A co vše často musí majitelé elektromobilů vytrpět? Je toho mnoho.

Blokování nabíječek

Není nic neobvyklého, že majitelé vozů se spalovacím motorem blokují nabíječky. Někdy zcela záměrně, jenom aby neumožnili majiteli elektroauta dobít akumulátor. V jiných případech to může být z důvodu, že jiné parkovací místo už nebylo a majitel vozu se spalovacím motorem doufal, že se nic nestane. Ať už je důvod jakýkoliv, takové chování není namístě.

Vypojování kabelů

I to je častý nešvar. Když už majitelé spalováků neblokují nabíječky, snaží se alespoň o to, aby se elektromobil nepovedlo nabít. Často se snaží vypojovat nabíječky. U většiny stanic jsou však během nabíjení zamčené a bez čipu je nelze jenom tak vypojit. Jsou ale i různé veřejné zásuvky nebo redukce, u kterých opravdu stačí pouze vypojit kabel, podobně jako když doma vypojíte vidlici z prodlužovačky.

Zdroj obrázku: Freepik

Bránění v odjezdu

Když už není zablokovaná nabíječka ani vypojený kabel, jdou někteří majitelé spalovacích aut do takového jednání, že elektromobilistům blokují v odjezdu z nabíječky. Buď tak, že zastaví těsně před nimi, nebo těsně vedle nich, aby nebylo možné otevřít dveře a dostat se do vozu. I toto může velmi výrazně zkomplikovat život, zvláště ve chvíli, kdy člověk spěchá domů či na schůzku.

Rezervace nabíječek

Některé nabíjecí stanice si lze předem rezervovat. Týká se to třeba hotelů, restaurací, ale i parkovacích domů. Mnozí majitelé spalováků neváhají obětovat svůj čas a provedou rezervaci daného místa. To v danou chvíli není majitelům elektromobilu dostupné, i když reálně je volné a připravené.

Zdroj: https://www.fool.com/investing/general/2015/02/08/4-biggest-arguments-against-electric-cars-wrong.aspx a https://cars.usnews.com/cars-trucks/why-people-dont-buy-electric-cars