Volkswagen odhalil T-Cross

Že jsou vozy SUV hitem, to nemusíme připomínat. Na druhou stranu je trendem to, že se stále postupně zmenšují. A to je příklad i modelu s označením Volkswagen T-Cross. Pokud bychom ho měli do portfolia dané automobilky zařadit, je třeba jasně říci, že zaručeně patří mezi nejmenší SUV, které bude k dispozici.

Zatím jenom skica

Když jsme uvedli, že byl model T-Cross představený, je třeba tuto informaci přece jenom uvést na pravou míru. A to v souvislosti s tím, že byla zatím zobrazena první skica. I podle ní však vpadá celkem zajímavě. Menší velikost je pochopitelné i z toho důvodu, že VW má už mode T-Roc a tento menší ho má tedy zcela logicky doplňovat.

Jak tomu bude s motory?

Tady jsou informace zcela jasné a také zcela potvrzené. Pokud se máme podívat na to, jaké bude mít Volkswagen T-Cross motory, je třeba začít těmi základními. Zde budou k dispozici dvě varianty, a to 1,0 TSI, který bude tříválec, který bude doplněný motorem 1,5 TSI, kde už mluvíme o čtyřválci. Co k dispozici nebude to jsou motory naftové. Vzhledem k tou, jak se proti nim v poslední době brojí, je to celkem pochopitelné. Dále se mluví i o tom, že by mohl vzniknout i mild-hybrid ale to je informace zatím ne úplně oficiálně potvrzená.

Důležitý krok i pro Škodu a Seat

Nutno říci, že zpráva o tom, že se chystá model s označením T-Cross má i přesah. A to k dalším dvěma automobilkám. Tou prví je Seat a topu druhou je mladoboleslavská Škoda. Rozhodně to neříkáme třeba z toho důvodu, že by se snad měl tento model vyrábět v jejich závodech. Říkáme to z toho důvodu, že těmto automobilkám bude k dispozici technika tohoto vozu. A to znamená, že obě automobilky mají v plánu v budoucnu také přijít v s vozem, který lze označit jako kompaktní SUV. Tady samozřejmě nelze říci, když to bude. Faktem je však to, že to bude až potom, co bude Volkswagen T-Cross oficiálně představený.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora