Dakar 2015 – Závěrečné info

Dnešní poslední etapa byla kvůli špatnému počasí zkrácena. Nejlepšími motocyklisty byli Slováci JakešSvitko na KTM. Na třetí pozici je doplnil Price se stejným motocyklem. Celkově už popáté vyhrál Marc Coma s KTM, druhý byl GoncalvesHondou a třetí Price s další KTM. Svitko je klasifikován na páté a Jakeš na deváté pozici. Čech Klymčiw dorazil na 20. pozici a stejnou pozici má i v celkovém pořadí, Pabiška dorazil na 22. pozici, celkově mu patří 24. příčka, Engel dorazil na 29. pozici a celkově je na 30. příčce a Veselý na 44. pozici. a celkově dokončil Dakar na 39. příčce. Nejrychlejší quad dnes řídil Saaijman, ale celkovým vítězem je Polák Sonik.

Mohlo by vás zajímat:  Suzuki plně odhalilo SUV Vitara

Nejrychlejší automobil v cíli byl dnes speciál Gordini Roby Gordona, druhý dorazil PoulterToyotou a třetí SpataroRenaultem. Celkovým vítězem se ale už podruhé v kariéře stal Nasser Al-Attiyiah, tentokrát s vozem Mini All4. Na druhé pozici je celkově Giniel de Villiers s Toyotou a třetí Krystof Holowczyc s dalším Mini. Petre Jerie s Toyotou dnes obsadil 35. pozici, celkově je klasifikován na 42. příčce a vůbec poprvé v kariéře Dakar dokončil.

Iveco Hanse Staceyho opět vyhrálo dnešní etapu mezi kamiony, druhý byl Marcel van VlietMANem a třetí Airat Mardeev s nejrychlejším Kamazem. Celkově ale stupně vítězů patří Kamazům v pořadí Mardeev, NikolaevKarginov. Na 6. pozici dnes dorazil Martin KolomýTatrou 815 Buggyra a celkově uhájil 7. příčku. Rychlejší z Renaultů K MKR patřil dnes Martinu van den Brinkovi, který dojel na 9. pozici, celkově je však až 17. Jeho týmový kolega Pascal de Baar byl dnes 11. ale celkově je klasifikován na 31. příčce. Aleš Loprais dnes vybojoval 14. příčku, celkově si udržel 4. pozici za nedostižnými Kamazy. Polák Jan Szutkowski dnes řídil nejrychlejší Tatru Jamal a patřila mu v cíli 18. pozice, celkově je 19. Holanďan Gert Huzink byl dnes s Tatrou Phoenix dvaadvacátý, celkově obsadil 25. příčku. Tomáši Vrátnému s druhým Jamalem patříla dnes 22. pozice a celkově je klasifikován na 14. příčce. Robert Kasák dnes dojel na 26. příčce, celkově byl 29. a vyhrál se svou Tatrou 815 mezi rychlými asistenčními vozy. Až na 28. pozici dojel do cíle Artur Ardavichus s posledním Jamalem, celkově byl na letošním Dakaru 22.

Mohlo by vás zajímat:  Ford ukázal sériovou podobu SUV Everest