David: Potřeboval jsem projet několik okresů. Co se dělo při kontrolách mě překvapilo i znepokojilo zároveň

Technology 2500010 1280

Průjezd okresy má být spojen s kontrolami. U nich jsem očekával, že budou probíhat jinak, než se stalo mně. Jsem z toho překvapen, znepokojen a nutno říci, že z toho mám i smíšené pocity. Nejednalo se přitom o krátkou cestu z jednoho okresu do druhého, ale cestu z okresu Rychnov nad Kněžnou, až do Prahy. Cesta je dlouhá a během ní člověk projede několika územními celky.

Vybaven potřebným potvrzením

Bez potvrzení to samozřejmě nejde. Tím jsem byl vybaven, jelikož se nejednalo o cestu osobní, ale o cestu pracovní. I když jsem chtěl být odpovědný, zrušit prostě nešla. Nemohu odřeknout něco naplánovaného jenom kvůli tomu, že vláda ze dne na den něco změní. S připraveným originálním potvrzením zaměstnavatele jsem tedy sedl do auta a vyrazil vstříc cestě, o které jsem si myslel, že bude kvůli kontrolám přece jenom komplikovanější než jindy.

Mohlo by vás zajímat:  Přemek: Spoléhal jsem na známé a používané pravidlo. Bohužel není nikde zapsáno a tak jsem způsobil nehodu
Zdroj obrázku: Pixabay

Několik policejních hlídek

Nutno říci, že jsem na své cestě několik policejních hlídek viděl. Z toho jasně usuzuji, že dodržování opatření jsou kontrolována. Nutno ale říci, že hlídky jsem viděl jenom mezi okresy Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové. Následně jsem jednu hlídku zahlédl ještě na dálnici, ale na konci směrem od Prahy. A to bylo vše. Žádné další kontrolní stanoviště jsem nezaregistroval. A to jsem jel standardní trasou, z Hradce Králové na D11 a standardním příjezdem do Prahy, dále na Jižní spojku.

Mohlo by vás zajímat:  Franta: Místo znaku EU jsem si na značku nalepil vlasteneckou samolepku. Vím, že mě to může přijít draho

Čtyři hodiny bez kontroly

Cesta tam a zpět mi trvala kolem 4 hodin, když započítám i nutné vyřizování v Praze. Za tuto dobu jsem sice pár hlídek potkal, ale k žádnému zastavení nedošlo. Přisuzuji to tomu, že hlídek nebylo až tolik, a také tomu, že kontroly jsou namátkové. Měl jsem zkrátka spíše štěstí. Na kontrolách mě tedy primárně překvapilo, že nejsou všude (například celá D11 byla bez kontroly). A znepokojilo mě to, že policistů není až tolik, aby zvládali kontrolovat více aut. Obávám se, aby nedošlo k tomu, že začne mnoho lidí zkoušet průjezdy jednotlivými okresy doufajíc, že je hlídky nechytí.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora