Ztratil jsem parkovací lístek, tak jsem to vzal přes myčku. Měl jsem čisté auto a parkování zdarma

Modern Cars Parked Inside Closed Underground Parking Lot

Kdo ztratí lístek za parkování, nemusí platit žádnou pokutu. Stačí, aby mu to trochu myslelo. A ze ztráty vjezdové kartičky se stane zajímavý benefit. Jít na správu parkoviště nebo obchodního centra obvykle znamená nutnost zaplatit pokutu. Její výše záleží na konkrétním obchodním centru. Může to být pár stovek, ale klidně i tisícovka. A to se málokomu chce zaplatit.

Je to nutné?

Z parkoviště se nějak dostat musíte a bez lístku na parkování to pochopitelně půjde jenom velmi těžko. Někteří proto zkouší různé triky. Takové, že se svým druhým autem přijedou k závoře parkoviště, vezmou si lístek, ale s vozem následně vycouvnou pryč. A tento lístek použijí jako náhradu za ten ztracený.

Mohlo by vás zajímat:  Alpine A110 - galerie od Petrolicious

Jiní se zase pokusí doslova nalepit za vyjíždějící auto před sebou a projet spolu s ním závoru. Je však třeba být opravdu rychlý a stihnout to dříve, než se závora zavře. Ale riziko toho, že závora spadne dolů dříve, je poměrně velké.

Zdroj obrázku: Freepik

Ještě tu jsou myčky

Je tu ještě jedna možnost, jak se dá vyhnout placení pokuty za ztrátu lístku. V mnoha obchodních centrech, na parkovištích, jsou myčky nabízející služby péče o auta. Jejich ceny začínají pod tisícovkou. Tedy na stejné částce, jaký je mnohdy poplatek za ztrátu parkovacího lístku. A v tom je ten trik.

Mohlo by vás zajímat:  Jakou velikost a typ kol? Nejlépe tu doporučenou

Kdo využije myčku, obvykle společně s čistým autem dostává do ruky také jednorázovou výjezdovou kartičku. Tu strčí do automatu a závora se otevře. Nejenom že má takový člověk parkování zdarma, ale ještě má umyté auto. Ano, stálo ho to tisícovku, ale tu by stejně zaplatil jako pokutu, takže benefit čistého auta je jasný.

Ne všude to funguje

I když to vypadá jako skvělý trik, ne všude to může fungovat. Není pravidlem, že myčka dává jednorázovou výjezdovou kartičku. Někde dává poukaz na 100% slevu na parkovné, který se uplatní na platebním automatu. Tedy, původní vjezdovou kartičku je nutné mít. Ale i tady to jde ukecat tak, že byla v autě, ale ztratila se při mytí. A cesta k výjezdu se také najde…

Mohlo by vás zajímat:  Auto nemusí za pár let skončit ve šrotu, jeho životnost může řidič ovlivnit

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Lukáše S.

Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora