Drahé auto budí závist. Přitom je to s takovým vozem úplně jinak, než si mnozí myslí

Blue Sport Sedan Parked Yard

Když vidíme někoho v drahém autě, reagujeme různě. Někdo se rád ohlédne za vozem, který jen tak neuvidí. Druhý si ho chce prozkoumat zblízka, protože je zvědavý. Třetí se dá s majitelem takového vozu klidně do řeči, zatímco čtvrtý si hned udělá jasný názor. Dané auto začne závidět a jeho majitele má v lepším případě za zbohatlíka, v tom horším za tuneláře nebo podvodníka. Realita však může být zcela jiná a závistivec netuší, jak se sám ztrapňuje. Auto daný člověk totiž vůbec nemusí vlastnit. Proč?

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle typy myček je radno v zimě nenavštěvovat. Lepší je nechat auto špinavé

Zápůjčka od autosalonu

Že má někdo drahé auto nemusí znamenat, že je jeho. Může ho mít půjčené od autosalonu, třeba jako náhradní vůz po dobu opravy nebo servisu. Stejně tak ho může mít jako potenciální kupec půjčené na pár dní k otestování. Na silnicích s takovým autem jistě budí výraznou pozornost, ale „pane“ dané auto řidiči rozhodně neříká.

Operativní leasing

Jezdit v konkrétním autě ještě neznamená, že ho máme koupené. Dnes jsou na trhu běžné různé formy financování. Mezi ty patří i takzvaný operativní leasing, kterým není nic jiného než dlouhodobější pronájem auta. V praxi to znamená, že řidič luxusního vozu není jeho majitel, pouze ho má půjčený. Dnes jde hlavně u firem o poměrně populární věc.

Mohlo by vás zajímat:  Ne ze všech radarů hrozí pokuta. Přesto účinně pomáhají usměrňovat rychlé řidiče
Zdroj obrázku: Freepik

Leasing nebo úvěr

Řidič v luxusním voze nemusí být majitel auta, který přijel do autosalonu, na stůl vyložil své peníze a odjel. Mnoho lidí má auto na leasing nebo na úvěr. Za auto při podpisu smlouvy nemusel zaplatit třeba ani korunu a teď vůz splácí. Závidět někomu, že takovým autem jezdí, ještě neznamená, že sedí na hromadě peněz.

Firemní auto

Mnoho firem si může dovolit kvalitní vozový park, který poskytuje svým zaměstnancům i pro soukromé účely. To, že ne autech není žádné logo firmy, ještě neznamená, že dané auto patří nutně jeho řidiči. Maximální důvod k závisti je zde ten, že daný člověk pracuje ve firmě, která má k zaměstnancům vstřícný přístup.

Zdroj: https://www.quora.com/Why-do-so-many-people-get-or-act-jealous-or-with-disgust-towards-ludicrously-wealthy-people-and-or-those-who-demonstrate-such-wealth-by-e-g-driving-a-Lamborghini-or-other-expensive-supercar
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora