Duster pro Pikes Peak 2011 – Oficiální informace

 

O připravované verzi Dacie Duster pro legendární závod Pikes Peak International Hill Climb jsme informovali již dříve, nyní se ale na svět vyklubaly oficiální informace.

           

Vůz je postaven výhradně pro tento prestižní závod a hlavního díla se ujali hlavouni z Tork Engineering, ve spolupráci s Renault Sport Technologies. Duster bude soutěžit v neomezené třídě, na kterou nejsou kladena tak přísná pravidla, takže mohli konstruktéři trochu více popustit uzdu svým nápadům. Osvědčená koncepce ale zůstala zachována – trubkové šasi, karoserie z kompozitních materiálů a obrovské zadní přítlačné křídlo.

Mohlo by vás zajímat:  F1 2015 - VC Bahrajnu

           

Jak jsme uvedli již dříve, potřebnou sílu bude dodávat šestiválcový agregát o obsahu 3,8 litru, původem z Nissanu GT-R. Pro lepší rozložení váhy byl umístěn doprostřed a ve spojení s šestistupňovou sekvenční převodovkou Sadev ze sebe vydá neskutečný výkon 634 kW. Bližší informace bohužel Dacia neuvolnila.

           

Dle slov Jeana-Philippa Dayrauta, který bude Duster pilotovat, se jedná o jediný závod na světě, kde musíte udržet tak silné monstrum na uzdě, zatímco letí krajinou po rozmanité kombinaci povrchu trati. Nevybavuje si prý jediný podnik, kde se dá setkat s takto nastalou situací. Je třeba ovšem podotknout, že závodník není žádný nováček, ale držitel tří vítězství na Andros Trophy.

Mohlo by vás zajímat:  Mazda MX-5 Global Cup - Závodní Miata

           

Pikes Peak International Hill Climb startuje již 26. června 2011.