Felicia za milion pobláznila motoristické fanoušky. Ti naletěli na nejjednodušší prodejní trik, který existuje

Felicia

Také jste při brouzdání internetem narazili na unikátní Škodu Felicii za neuvěřitelnou částku? Pokud ano, stali jste se určitou obětí triku, který je znám od doby prodeje prvního auta na světě. Přesto na něj zase mnoho lidí naletělo.

Unikátní Škoda Felicia

Co konkrétně vyvolalo takový velký ohlas? Škoda Felicia z roku 2000, s nájezdem 14 000 kilometrů. Auto, které je v doslova dokonalém stavu, má výbavový stupeň Trumf a pod kapotou motor 1.3 MPI. Na tom by celkově asi nebylo až tak nic divného, jelikož to není jediná Felicie, která se dá na tuzemských inzercích najít. Co ale vyrazilo dech, to byla cena daného auta.

Mohlo by vás zajímat:  Při souběžné jízdě za podjetí zprava postih nehrozí. Má to ale zásadní podmínku

Má svou hodnotu?

Je to právě cena, která vyvolala velké ohlasy, a rázem se o ní začalo diskutovat. Tedy nejenom o ceně, ale i o samotném autě. V souvislosti s tím, zda má vůbec daná Škoda Felicia takovou hodnotu a zda se investice do ní může vůbec vyplatit. Částka, za kterou bylo auto nabízeno, je až neuvěřitelná. Je to rovný milion korun. Magická hranice, za kterou lze mít řadu nových, skvěle vybavených aut. Ale je výhodné za ni koupit zachovalou Felicii?

Mohlo by vás zajímat:  Čtyři typy nejhorších řidičů na silnicích, které nikdo nechce potkat
Zdroj obrázku: Škoda Auto

Ten nejznámější trik

Je úplně jedno, zda auto vůbec existuje, nebo ne. Zda se prodá, nebo ne a zda vůbec k prodeji bude určené. Inzerát na toto auto udělal přesně to, co udělat měl. Vzbudil zájem, dostal řadu zájemců na web prodejce a vyvolal v motoristickém světě určitý boom. Motorističtí fanoušci, čtenáři motoristických magazínů i četní novináři houfně skočili na ten nejznámější trik, který při prodeji auta existuje. Nalákat na něco, co se vymyká. Když to vzbudí zájem, zkusit dostat potencionálního kupce tam, kam je potřeba. K nabídce, která je reálnější a kde je velká šance, že obchod nakonec klapne.

Mohlo by vás zajímat:  Na pneumatikách jsou tečky, které přehlížíme. Jsou ale důležitější, než řada motoristů vůbec tuší

Felicie za milion je totiž možná skvělý tahák z hlediska zájmu, ale cena daného auta je naprosto mimo. Nejde o nijak výjimečné auto a očekávat, že by se investice někdy vrátila, je zcela mimo mísu. Přesto prodejce zkusil nalákat na svou nabídku a povedlo se. Na trik se chytl skoro každý, a inzerát měl dokonce mezinárodní přesah.

Zdroj: https://www.carscoops.com/2022/02/how-much-would-you-pay-for-this-low-mileage-skoda-felicia/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora