Honda Civic Concept – Stylová limetka

HondaNew Yorku představila jedovatě zelený Civic Concept, který se prezentuje až nezvykle sportovními tvary. Delší rozvor, nižší světlá výška a mnohem agresivnější tvar, než má současná generace, to už by mohlo zákazníky povzbudit. Zcela jiný je profil vozu a jeho proporce. Základním rysem vzhledu jsou ovšem výrazné lemy kol a a pčřední část s motivem vznášejícího se písmene H.

Podle hlavního designéra Guye Melville-Browna má být nový vůz charismatický, emocionální a sportovní. To se bude perfektně hodit k nabídce motorů z poslední generace agregátů Earth Dreams. Pod kapotou limetkově zeleného kupé je například nový 1.5 VTEC Turbo. Co se týká převodovek, v nabídce bude šestistupňový manuál nebo sportovněji naladěné CVT. Přesný výkon automobilka neuvádí, měl by být vyšší, než u současné atmosferické osmnáctistovky. A také budou nové motory úspornější.

Mohlo by vás zajímat:  Sportovní Ford S-Max konečně dostal sportovní provedení

Vývoj nové generace je veden globálně, Kupé i sedan připravuje severoamerické oddělení automobilky. Design nového konceptu vznikal v Los Angeles, technické detaily se zase rodí v Raymondu v Ohiu. Výroba desáté generace ve verzi sedan a kupé bude také probíhat v Severní Americe, konkrétně v IndianěOntariu. Hatchback se ovšem bude do Ameriky dovážet z britského Swindonu. A na americký trh by se měl vrátit i Civic Type R. Desátá generace by se měla na trhu objevit na podzim příštího roku.

Mohlo by vás zajímat:  Ostřejší Kia se nám představí v září

Zdroj: Leftlanenews