Hyundai i30 propadl při losím testu

Je to asi měsíc zpátky, co švédský magazín Teknikerns Varld provedl losí test Hyundaie i30. Výsledek by měl být pro automobilku alarmující, protože i30 při vyhýbacím manévru selhal posilovač řízení.

„Posilovač řízení přestal fungovat uprostřed trati. Viděl jsem malý červený symbol na přístrojové desce, který mi říkal, že s řízením není něco v pořádku. K tomu, abyste poznali, že je něco špatně, však nepotřebujete kontrolku,“ řekl testovací jezdec magazínu po té, co mu při výhybném manévru přestal posilovač fungovat.

Mohlo by vás zajímat:  GTÜ testovala spolehlivost vozů. Jak dopadly? Část 1

Švédské zastoupení Hyundaie, které auto zapůjčilo k testu, přebralo za tuto událost odpovědnost a již nachystalo svolávací akci. Ta spočívá v rychlém upravení softwaru, které je samozřejmě zdarma, a týká se 2370 aut vyrobených od října 2013 do června 2014. Všechny kusy by měly být ve Švédsku, preventivně se však chystá svolávací akce po celé Evropě. 

Touto chybou však netrpí nejspíš pouze modely i30, ale také větší Hyundai i40. Na internetu se totiž objevilo již několik zpráv o podobném incidentu a Hyundai by tak mohl vyhlásit ještě větší svolávací akci…

Mohlo by vás zajímat:  Nová experimentální jednotka Nissan má pouze tři válce

##hyundai_i30los##

Zdroj: autoevolution.com