I auto do 60 tisíc může být dobré. Toto jsou tipy napříč segmenty

Ne každý má na nákup vozu neomezený rozpočet. Co ale v případě, kdy je k dispozici skutečně jenom pár desítek tisíc, za které je potřeba koupit auto, které bude vyhovovat kvalitou a spolehlivostí? Dobré kousky se skutečně najít dají, ale chce to chvíli hledání. Podívejte se na tipy, které nezklamou v rámci jednotlivých segmentů.

Městské vozy

Pokud vám jde jenom o popojíždění ve městě, rozhodně hledáte vůz spíše kompaktních rozměrů, které by zároveň mělo být pohodlné a kvalitní. V tomto případě by měla padnout volba na model Toyota Aygo první generace. Ta se vyráběla v letech 2006–2014 a nabídka autobazarů ukazuje, že rozpočet 60 000 Kč je na tento vůz dostačující. Mezi hlavní klady patří dobrá ochrana proti korozi, stejně jako přijatelná spotřeba mezi 5–6 litry.

Segment B

Zabrousili jste do segmentu B a nevíte, co je dobrou volbou? I tady se dá s napjatým rozpočtem pořídit dobré auto. Tedy pokud se rozhodnete sáhnout po modelu Honda Jazz, který se vyráběl v letech 2002-2008. Auto je dobrou volbou jak do města, tak i na občasné cesty mimo něj. Zaujme rozhodně svou prostorností, která se podepisuje i na dostatečné velikosti zavazadlového prostoru. Pro rodinu cestující hlavně ve městech super volba.

Segment C

Další volba je více než jasná. Nejde o žádné jiné auto než o model Škoda Octavia. Samozřejmě máme na mysli první generaci, která je známá jak komfortem, tak i maximální praktičností, ale i spolehlivostí. Zatímco nyní jsou vozy Škoda kupovány hlavně z patriotismu, tato „Oktávka“ ukazuje svou výjimečnou kvalitu. Dobré motory i velký zavazadlový prostor jsou hlavními argumenty pro tuto volbu.

Segment D a E

Pokud je vaším cílem auto v tomto segmentu, dá se říci že rozpočet 60 000 Kč už bude značně omezující. To zároveň neznamená, že by se nedal pořídit dobrý kousek. I když kdo pár desítek tisíc přidá, neudělá chybu. Kdo nikoliv, měl by být jeho volnou Volkswagen Passat B5 vyráběný v letech 1995–2005. Auto podobně jako Octavia zaujme hlavně svou celkovou kvalitou a výdrží. Při nákupu pozor na nájezdy. Ty jsou u řady vozidel až astronomické. Na druhou stranu potvrzují to, že auto vydrží.

Mohlo by vás zajímat:  Klíčová role pneumatik i obrana proti rostoucímu počtu krádeží: jak se starat o svůj motocykl?

Vozy MPV

Pokud hledáte prostorné a dostatečně velké rodinné auto, je kategorie MPV jako stvořená pro vaše potřeby. Jaké zde kolem 60 tisíc zvolit? Naším tipem je buď Volkswagen Sharan, nebo to může být i Seat Alhambra a Ford Galaxy. Celá tato trojice nezklame hlavně svou praktičností.

Vozy SUV

Dnes velmi populární segment. I když ceny těch nových jsou celkem vysoké, některé ojetiny lze pořídit i za pár desítek tisíc. Příkladem je zcela určitě Subaru Forester který je unikátní tím, že mnoho současných SUV strčí do kapsy. Proč? Jelikož bez potíží zvládne nejenom silnici, ale i náročnější terén.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora