I drobná rez může vést k velkým nákladům. Vyplatí se řešit ji co nejdřív

Rusty Right Wing Car Corrosive Defect Corrosion Rust

Rez se dříve nebo později vyskytne na každém autě. Kdo si koroze nevšímá, toho může v budoucnu čekat velké finanční vydání. Často si totiž neuvědomujeme, že drobný výskyt rzi může být větším problémem, než se zdá. Podchytit ho v začátku znamená, že oprava bude nejenom rychlejší a jednodušší, ale hlavně levnější. Co hrozí, pokud necháme vše zajít až do kritického bodu?

Problémy na STK

Doba, kdy se dalo na STK projít i s vrakem, je dávno pryč. Technici jsou dnes pod drobnohledem, a tak často nepustí auto, které před deseti lety bez potíží prošlo. Kromě klasických známých závad může být problémem i rez. V takovém případě je třeba realizovat mnohdy náročnou a finančně nákladnou opravu a až poté se na STK vrátit.

Mohlo by vás zajímat:  Chyby při používání automatu mohou stát majitele nemalé peníze

Problémy s karoserií

Výskyt rzi může směřovat i k tomu, že se objeví výrazné problémy s karoserií. Vždy samozřejmě záleží na místě, ale například v případě dveří nebo zavazadlového prostoru je rez důvodem, kdy do auta začne zatékat. Typické rezavé prahy zase znesnadňují nastupování a hrozí, že zde kousek klidně i odpadne. Dalším rizikovým místem mohou být také blatníky nebo přední kapota, kde se mnohdy opravy řeší nutností výměny.

Zdroj obrázku: Freepik

Problémy s policií

S výrazně rezavým autem nemusí mít problémy jenom technici na STK, ale také policisté. Pokud usoudí, že auto nesplňuje požadavky pro provoz na pozemních komunikacích, mohou vám nařídit jeho odstavení. Krom nutné opravy je v tu chvíli třeba připočítat i nezbytný odtah.

Mohlo by vás zajímat:  S prvními horkými dny se objevuje známý nešvar. Řidiči mačkají tlačítko, které vůbec neumí používat

Problémy s opravou

Drobný výskyt koroze se dá řešit tak, že se dané místo pouze obrousí, přetře se barvou a následně lakem. A je opraveno. U těch větších se ale můžeme potýkat s výraznějšími komplikacemi. Někdy je třeba celý díl vyměnit, jindy je nutné dané místo takzvaně vyvařit. Nákladnost časová a finanční je v porovnání s prvním postupem značná. I to je jeden z důvodů, proč čas od času prohlédnout své auto, a jakýkoliv defekt, který ukazuje na výskyt rzi, okamžitě a rychle řešit.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/project/how-to-repair-rust-on-a-car/