Jaguar představil hned několik zajímavých úprav modelu F-Type

Jaguar F-Type se povedl, což dokazují nejen novinářské testy, nejrůznější ocenění, ale i prodejní úspěch. Na jaře příštího roku navíc přijedou verze s manuální převodovkou a pohonem všech kol.

Šestistupňová manuální převodovka pochází od renomovaného výrobce ZF a těží především z lehkého krytu z hliníkové slitiny, respektive krátkých drah řazení a těsného odstupňování jednotlivých převodů. Vedle osmistupňového automatu jí nabídnou verze F-Type o výkonu 340 koní a F-Type S o výkonu 380 koní v kombinaci s pohonem zadních kol. V interiéru je kromě řadící páky manuálu rovněž přepracovaná středová konzole a pedály, jenž jsou podle automobilky umístěny v optimální vzdálenosti od sebe. České ceny startují na 1 834 975 korunách za kupé a 2 033 952 korunách za roadster.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën Numero 9 se představí v Pekingu

Pohon všech čtyř kol bude pro změnu k dispozici pouze v kombinaci s osmistupňovým automatem a to ve verzích F-Type S o výkonu 380 koní a F-Type R o výkonu 550 koní. Čtyřkolka však nebude v permanenci vždy, ale pouze v případě nutnosti. V normálním režimu je celý výkon posílá na zadní kola, ke kterým se ta přední připojí přes elektronicky řízenou mezinápravovou spojku. Designové odlišení obstarává, kromě znáčku na zádi, více vyboulená kapota. I F-Type AWD má české ceny – kupé startuje na 2 424 554 korunách a roadster na 2 620 991 korunách. 

Mohlo by vás zajímat:  Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster konečně odhalen!

O něco smutnější zprávou je konec verze F-Type V8 S o výkonu 495 koní, kterou v obou karosářských variantách nahradí F-Type R (u roadsteru je to vůbec poprvé, co bude „eRko“ v nabídce). Všech modelů v nabídce se týká výměna hydraulického posilovače řízení za elektrický, který má uspořit několik gramů emisí CO2. Ve standardní výbavě se objeví sound systém Meridian o výkonu 770 W, satelitní rádio  SiriusXM, bezklíčkový vstup a ve čtrnácti směrech elektricky nastavitelná sedadla. V seznamu příplatkové výbavy pro kupé figuruje panoramatická střecha (standard pro F-Type R) a elektricky ovládané víko kufru, F-Type S dostal zploštělý volant a aktivní výfuk.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar odhalil v Goodwoodu zajímavý speedster

Zdroj: Jaguar