Jedu s dobou – projekt pro seniory za volantem

Již druhý ročník projektu Jedu s dobou se zaměřuje na jednu z nejrizikovějších skupin řidičů – na seniory. Tento program je pro všechny seniory, kteří jsou majiteli řidičského průkazu, zcela zdarma. V rámci něj si mohou senioři zopakovat základy bezpečné jízdy, a to jak v učebně, tak i na polygonu. Tedy teoreticky i prakticky.

Zkušenosti vs. pomalejší reakce

Ačkoli seniorům nemůžeme upřít léta praxe, která získaly dobou strávenou za volantem, musíme si také přiznat, že reakce seniorů už nejsou to, co bývaly. Bohužel, právě tyto zpomalené reakce mohou být příčinou, proč senioři za volantem tak často chybují. A právě pro minimalizaci tohoto rizika je zde projekt Jedu s dobou. Ten se bude konat v osmi městech České republiky (v Sosnové u České Lípy, v Mostě, Třinci, Jihlavě, Ostravě, Vysokém Mýtě, Hradci Králové a u Příbrami).

Kurzy mají zlepšit dovednosti řidičů seniorů

Projekt je velice oblíbený. Splňuje přesně to, co senioři očekávají. Je určen pro řidiče starší 65 let. Organizátorem projektu je Autoklub ČR, financován je z Fondu zábrany škod. Protože druhý ročník získal téměř dvojnásobné finanční prostředky, může si dovolit uspořádat celkem 128 kurzů – což je skoro dvojnásobné množství kurzů, které byly uspořádány v prvním ročníku.

Co si senioři v kurzu vyzkouší?

  • Získají informace o tom, jaké změny v legislativě proběhly.
  • Vyzkouší si extrémní situace za volantem.
  • Zopakují si pravidla první pomoci.
  • Vyzkouší si jízdu na kluzkém povrchu i na vodě.
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora